Zamieścił admin - cze 24, 2026
Zakończenie roku akademickiego UTW
W środę, 10 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce, w obecności m.in. Starosty Arkadiusza Werelicha oraz Burmistrza Konrada Kostrzewy, odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Kobyłkowskiego Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nasi seniorzy to osoby pełne energii, kreatywności, werwy i pomysłów.Przez cały rok uczestniczą aktywnie w spotkaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a 10 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie ich roku akademickiego.Te spotkania udowadniają, że chęć rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń nie zna wieku. Tym bardziej cieszy nas, że zdobytą wiedzą chętnie dzielą się również z młodszymi mieszkańcami naszej społeczności.W mijającym roku nasi studenci wzięli udział w wielu ciekawych wykładach i wydarzeniach. Dowiadywali się, jak z większym spokojem i lekkością radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, poznawali twórczość Zofii Nałkowskiej, odkrywali historię Krakowa, odwiedzili Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie, a także zgłębiali tajniki botaniki i uprawy roślin ozdobnych.To był rok pełen wiedzy, inspirujących spotkań, nowych przyjaźni i wspólnych doświadczeń.Zakończenie roku akademickiego było bardzo miłą uroczystością, upiększoną występem duetu scenicznego.Wszyscy studenci uzyskali promocję na kolejny rok, a przedstawiciele władz samorządowych gratulując, jednocześnie życzyli im dobrego wakacyjnego odpoczynku.Jesteśmy dumni, że mamy tak aktywnych, zaangażowanych i ciekawych świata seniorów.Dziękujemy za ten wspólny rok i widzimy się we wrześniu! /kw; źródło: UM...
Więcej...