ggg ggg ggg ggg ggg ggg

KINO wróciło do Tłuszcza

Dzięki poparciu ogólnopolskiego programu „Kino za Rogiem”, po kilkudziesięciu latach do Tłuszcza powróciła możliwość oglądania na dużym ekranie filmów. W małym środowisku zostało stworzone coś w pełni profesjonalnego, gwarantującego wysoki poziom. Dnia 23 września br. w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.

DSC_0406

Wszystkich przybyłych na uroczystość gości przywitała Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Emilia Buczyńska-Kołodziejek. Wśród gości znaleźli się m.in.: Zastępca Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Bożena Żelazowska, pomysłodawca „Kina za Rogiem” Grzegorz Molewski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Komunikacji Stefan Kamiński, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Fydryszek, Kierownictwo Urzędu, Radni Rady Miejskiej, dyrektorzy placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych Gminy Tłuszcz, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.
Kino w Tłuszczu znajduje się w przytulnej, klimatyzowanej sali. Filmy wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości HD, zapewniony jest również profesjonalny system dźwiękowy. Sala została odnowiona, ma zapewnioną odpowiednią akustykę, kolorystykę i system oświetleniowy. Kino za Rogiem w Tłuszczu z założenia jest kinem dla małych społeczności. Jest kinem, w którym grany jest dobrze dobrany repertuar, na który wpływ mają sami oglądający. Koncepcja opiera się na promowaniu filmów bardziej ambitnych. Ideą sieci „Kin za Rogiem” jest zaproponowanie alternatywy kulturowej, która wykorzystując potencjał technologii cyfrowych, pozwala na integrację małych grup towarzyskich czy grona przyjaciół wokół dzieł polskiej i światowej sztuki filmowej. Ceny biletów wahają się od 2 do 4 złotych.

DSC_0367
„Kino za rogiem” to piękna i godna poparcia inicjatywa, która zasługuje na jak największe rozpowszechnienie. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie żywe, będzie miało swoich fanów i widzów, a projekcje będą się odbywały jak najczęściej. Zapraszamy wszystkich do jak najczęstszych odwiedzin nowego obiektu, który powstał z myślą o mieszkańcach, aby mogli się integrować i spędzać wspólnie czas.

DSC_0412

2 566 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Start kampanii KRZYSZTOFA NUSZKIEWICZA

W niedzielę 28 września swoją kampanię wyborczą oficjalnie zainaugurował Krzysztof Nuszkiewicz – kandydat na burmistrza Pułtuska z ramienia Polskiego Stronnictwa...

Zamknij