ggg ggg ggg

Zniżki na zakup biletu metropolitalnego dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca!

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał porozumienie „Warszawa+” z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, na mocy którego od 1 września br. na Radzymińskiej Karcie Mieszkańca można zakodować warszawski bilet metropolitalny z maksymalnymi możliwymi zniżkami.

Dzięki gminnemu dofinansowaniu w ramach porozumienia zawartego z ZTM w dn. 31.08 br., mieszkańcy Radzymina, którzy płacą tu podatki, będą mogli kupić bilety okresowe ZTM w najkorzystniejszej cenie. Jednocześnie karta nadal uprawnia do bezpłatnych przejazdów liniami L40 i L45 oraz wszystkimi busami komunikacji gminnej.
Obniżone ceny dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca będą obowiązywały przy zakupie biletów imiennych 30-dniowych i 90-dniowych ważnych w strefie 1 i 2 oraz w strefie 2, we wszystkich środkach transportu miejskiego ZTM Warszawa. Obejmuje autobusy, tramwaje, metro, linie lokalne „L”, pociągi SKM oraz Kolei Mazowieckich w granicach 1 i/lub 2 strefy biletowej. I tak na przykład bilet miesięczny ważny w obu strefach biletowych ZTM będzie tańszy o 60 zł od dotychczasowego, a jego cena wyniesie 120 złotych. Obniżone ceny dla radzyminian przedstawia poniższa tabela:
„Dzięki najwyższym możliwym dopłatom gminnym znacznie spadną koszty dojazdów do Warszawy i przejazdów po mieście dla wszystkich mieszkańców gminy Radzymin, którzy mają Radzymińską Kartę Mieszkańca” – mówi Burmistrz Radzymina, Krzysztof Chaciński. „Z jedną kartą w portfelu można będzie od września tanio i szybko przemieszczać się komunikacją zbiorową w obrębie aglomeracji warszawskiej”.
Na zmianach skorzystają osoby, które na co dzień podróżują liniami 738, 734, L31 czy 705, a także jeżdżą transportem publicznym w samej Warszawie. Z Radzymińską Kartą Mieszkańca przejazdy liniami L40 i L45 nadal będą darmowe, podobnie jak przejazdy komunikacją gminną liniami R i N.

Kodowanie biletów okresowych
w Punktach Obsługi Pasażera ZTM
Zgodnie z porozumieniem pasażerowie będą mogli kodować bilet metropolitalny na Radzymińskiej Karcie Mieszkańca tylko w Punktach Obsługi Pasażera ZTM Warszawa. Najbliższy taki punkt dla mieszkańców gminy Radzymin znajduje się na Dworcu Wileńskim. ZTM planuje w przyszłości wprowadzić możliwość doładowania tańszego biletu w biletomatach oraz punktach usługowych.

Wszystko na jednej karcie
Gmina Radzymin umożliwia zakodowanie biletu metropolitalnego na jednej karcie, która spełnia jednocześnie funkcje biletu okresowego i gminnej Radzymińskiej Karty Mieszkańca ze wszystkimi dotychczasowymi przywilejami dla jej posiadaczy. W sąsiednich gminach mieszkańcy będą posługiwać się Warszawską Kartą Miejską ze spersonalizowaną pod kątem danej gminy grafiką. Radzymińskie porozumienie z ZTM Warszawa pozwala mieszkańcom naszej gminy zredukować ilość kart w portfelu i kodować bilety w nowej technologii ZTM Warszawa na Radzymińskiej Karcie Mieszkańca.
Unowocześnienie technologii kodowania i zabezpieczeń biletów okresowych, wprowadzone przez ZTM Warszawa w ramach programu „Warszawa+”, będzie się wiązało z koniecznością stopniowej wymiany Radzymińskich Kart Mieszkańca na nowsze technologicznie karty. Teraz bilet metropolitalny będzie kodowany na obecnie wykorzystywanych Radzymińskich Kartach Mieszkańca, lecz gmina będzie sukcesywnie wprowadzała nowy wzór karty i stopniowo wymieniała stare karty na nowe. Na przeprowadzenie procesu wymiany kart gmina Radzymin ma czas do końca roku 2020.
Informacje o bilecie metropolitalnym można znaleźć na stronie ZTM Warszawa. (ztm.waw.pl). /D.K.K., rl/

 

1 926 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koalicja Obywatelska w Legionowie zawiązana – wspólna konferencja w centrum miasta

Platforma Obywatelska i Nowoczesna zawarły porozumienie o utworzeniu wspólnych list wyborczych do Rad Gmin, Rady Miasta Legionowo i powiatu legionowskiego....

Zamknij