ggg ggg
ggg ggg

Koalicja Obywatelska w Legionowie zawiązana – wspólna konferencja w centrum miasta

Platforma Obywatelska i Nowoczesna zawarły porozumienie o utworzeniu wspólnych list wyborczych do Rad Gmin, Rady Miasta Legionowo i powiatu legionowskiego.

W ubiegłą sobotę w centrum miasta na skwerze przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego (przy rondzie) odbyła się konferencja prasowa na temat zawarcia porozumienia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w powiecie legionowskim dotyczącego utworzenia Koalicji Obywatelskiej i wspólnego startu w wyborach samorządowych. W konferencji udział wzięli: posłanka Kamila Gasiku-Piechowicz – (Nowoczesna), poseł Andrzej Halicki – (Platforma Obywatelska) oraz kandydaci na Radnych Koalicji Obywatelskiej. Spotkanie prowadził poseł Jan Grabiec. Wyżej wymienieni na specjalnej tablicy złożyli swoje podpisy manifestując w ten sposób zawarcie porozumienia. Była to okazja do przedstawienia kandydatów obu partii. W konferencji uczestniczyła Monika Kowalik -kandydatka na Burmistrza Serocka, kandydaci do Rady Miasta Legionowo: Piotr Zadrożny, Andrzej Piętka, Ryszard Brański – PO oraz kandydaci do Sejmiku Mazowieckiego: Anna Brzezińska –PO, Marcin Podsędek – N. Zaprezentowano kandydatów do Rady Powiatu Legionowskiego: Aleksandra Bednarek – N. Tomasz Talarski -PO, Norbert Sawicki – N, Janusz Kubicki – PO, Irena Kopańska –Araszkiewicz – PO, Zbigniew Garbaczewski, Krzysztof Siwek -N, Błażej Banasiuk – N, Ewa Millner – Kochańska – PO, Stanisław Kraszewski, Henryk Filipowicz.
Posłowie Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jan Grabiec i Andrzej Halicki, którzy podpisali współpracę pomiędzy środowiskami Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach samorządowych tłumaczyli, dlaczego podjęli decyzję o wspólnym starcie w wyborach. Jest to ważne nie tylko ze względu na nadchodzące wybory samorządowe, ale też następne wybory do Parlamentu Europejskiego, następnie wybory parlamentarne na jesieni 2019 r. Zdaniem reprezentantów koalicji Wyborczej będą miały „fundamentalne znaczenie” tak jak wybory z 1989 roku. Warunkiem wygranej z PiS jest wspólne działanie. W trakcie konferencji nie podano wszystkich kandydatów – ma nastąpić to w późniejszym terminie, ale listy zostaną wystawione do wszystkich gmin i okręgów wyborczych.
W trakcie spotkania kandydaci rozpoczęli zbieranie podpisów i mają być zarejestrowani pod koniec przyszłego tygodnia.
/J.Cz./

923 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa remont mostu w Nieporęcie. Uwaga na poważne utrudnienia w ruchu!

Od ubiegłego tygodnia obowiązuje czasowa organizacja ruchu na drodze wojewódzkiej nr 631 oraz na moście nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie,...

Zamknij