ggg ggg ggg

Zmiany w przebiegu Północnej obwodnica Wyszkowa (18.09.2012)

Burmistrz Wyszkowa zaprosił osoby zainteresowane nowym przebiegiem północnej obwodnicy Wyszkowa na spotkanie w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Zainteresowanie nowym przebiegiem północnej obwodnicy Wyszkowa było znacznie większe niż na początku, czyli 5 lat wcześniej. Wiąże się to z uzgodnianiem nowego planu zagospodarowania dla miejscowości Natalin. Wg wcześniejszych uzgodnień trasa Obwodnicy Północnej Wyszkowa przebiegałaby po terenach już zabudowanych. Wywołało to liczne protesty, więc burmistrz Grzegorz Nowosielski zlecił firmie ARUP wykonanie na dzień dzisiejszy jak najbardziej korzystnego i najmniej wywołującego protesty, nowego planu przebiegu obwodnicy. Firma ARUP wykonywała wcześniejsze plany i najbardziej była zorientowana w temacie. Jeżeli nie będzie uwag, ten przebieg obwodnicy będzie zaznaczony w nowym planie zagospodarowania i gdy już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zabierze się za inwestycję, będzie miała zagwarantowany pas drogowy. W nowej koncepcji obecny węzeł Turzyn będzie przebudowany, a niżej (bardziej w stronę miasta) powstanie nowy. Nad ulicą Białostocką zostanie zbudowany wiadukt, a na skrzyżowaniu do Natalina nie będzie ronda, bo jest za mało miejsca. Blisko 50 mieszkańców z okolice miejscowości Natalin, ul. I Armii Wojska Polskiego i ul. Białostockiej w Wyszkowie przybyło 12 września 2012 r. na spotkanie do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. Jak stwierdził później burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski: „Akceptacja narodziła się w dyskusji”. Po przedstawieniu planów przez firmę ARUP oraz gdzie i jak ma przebiegać obwodnica mieszkańcy zaakceptowali zmiany. W trakcie wcześniejszych uzgodnień padł pomysł zrobienia węzła (przebudowanie obecnego węzła Turzyn), ale po dłuższej dyskusji uznano, że lepszym rozwiązaniem będzie budowa skrzyżowania.
W dalszym etapie zmiany w projekcie zostaną zgłoszone do uzgodnienia z Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad. Miejmy nadzieję, że Obwodnica Północna Wyszkowa początkowo planowana na lata po 2013 r., a następnie przesunięta w planach do realizacji po roku 2020, zostanie przyspieszona. Stan naszego miasta ze względu na wyjątkową uciążliwość ruchu tranzytowego oraz dewastację ulic z miesiąca na miesiąc się pogarsza.
 /J.Cz./

4 027 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W hołdzie bohaterom września (18.09.2012)

17 września 1939 r. - mało nagłaśniania, ale szczególna data w historii naszej Ojczyzny. 73 lata temu Armia Czerwona przekroczyła...

Zamknij