ggg ggg ggg ggg

Zmarł ks. kanonik Mirosław Dragiel – Kapelan Policji garnizonu mazowieckiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci ks. kanonika Mirosława Dragiela, który od wielu lat był kapelanem mazowieckich policjantów.

Ks. Mirosław święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1987 roku. Należał do wspólnoty księży pallotynów na radomskim Młodzianowie i od lat służył pomocą duszpasterską w kościele  garnizonowym w Radomiu.

Od ponad 20 lat był kapelanem Policji na Mazowszu, służąc pomocą funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, ich rodzinom, a także wszystkim, którzy jej potrzebowali.

Uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach związanych z mazowieckim garnizonem Policji oraz odprawiał nabożeństwa w intencji policjantów i pracowników Policji. Brał udział w ślubowaniach nowo przyjętych funkcjonariuszy, do których kierował słowa wsparcia i oddawał ich pod opiekę patrona Policji św. Michała Archanioła.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 3 listopada 2020 roku o godz. 13.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowska 124 w Radomiu, po którym odbędzie się pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu

Policja Mazowsze

1 087 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. Udowodnił to pułtuski policjant, dla którego również w czasie...

Zamknij