ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. Udowodnił to pułtuski policjant, dla którego również w czasie wolnym, najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Szybka reakcja funkcjonariusza wracającego po służbie do domu, zakończyła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

29.10 funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Posterunku Policji w Pokrzywnicy, będąc po służbie w trakcie powrotu do domu, zwrócił uwagę na mężczyznę jadącego pojazdem Renault, który nie zachował prostolinijnego toru jazdy. Wszystko wskazywało na to, że może on być pod wpływem alkoholu. Policjant, aby nie dopuścić do tragedii na drodze, postanowił udaremnić mu dalszą jazdę. Powiadomił również o zaistniałej sytuacji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, który skierował we wskazane miejsce patrol ruchu drogowego. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że 52 – letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał orzeczony zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości stanowi duże zagrożenie na drodze, zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdy z nas ma obywatelski obowiązek, nie dopuścić do zaistnienia sytuacji, gdy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

914 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nietrzeźwy uderzył w bariery ochronne na S8

Wczoraj po południu ostrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który na S8 uderzył w bariery ochronne. Wczoraj po południu ostrowscy policjanci...

Zamknij