ggg ggg ggg

Złote, Diamentowe i Kamienne Gody – takie Jubileusze świętowano w gminie Małkinia Górna w dniu 18 września 2022 roku. Gratulujemy wszystkim Parom!

W niedzielę, 18 września 2022 roku w gminie Małkinia Górna odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano małżeństwa, które świętowały: 50-lecie, 60-lecie oraz 70-lecie Pożycia Małżeńskiego.

W tym roku zaproszonych zostało łącznie 59 par. Jubileusze świętowały małżeństwa, które od 2020 roku nabyły prawa do uzyskania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, ale z uwagi na wcześniejsze obostrzenia spowodowane pandemią – uroczystości te zostały przeniesione właśnie na dzień 18 września 2022 roku.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej sprawowaną przez Proboszcza tej parafii – księdza kanonika Jana Marka Wróblewskiego oraz księdza kanonika Józefa Poskrobko – Proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni. W trakcie nabożeństwa Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.
Proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej ksiądz kanonik Jan Marek Wróblewski w imieniu wszystkich księży złożył serdeczne życzenia dostojnym Jubilatom, którzy przed laty ślubowali sobie przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Wójt Gminy Pani Bożena Kordek podziękowała księżom za odprawienie mszy św. i za wspólną modlitwę w intencji Jubilatów.
Po zakończonej Mszy Świętej zaproszeni goście udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej, gdzie w sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości. Na wniosek Wójta Gminy Małkinia Górna i postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale otrzymały 44 pary małżeńskie zameldowane na terenie naszej gminy, które zawarły związek małżeński przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w 1970 roku oraz 1971 roku.
Wójt Gminy Pani Bożena Kordek dokonała aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP 35 par z grona Jubilatów, którzy byli obecni na tegorocznej uroczystości. Następnie Pani Wójt wraz z Panią Ewą Jarką – Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego oraz Panem Józefem Boguckim – Sekretarzem Gminy wręczyli małżonkom dyplomy i kwiaty oraz złożyli im życzenia.
Zwracając się do Jubilatów Pani Wójt podkreśliła jak wielki szacunek należy się parom, które cierpliwie i konsekwentnie wspólnie przezwyciężały codzienne trudności: „Z biegiem lat będąc małżeństwem, przeżyliście Państwo wiele szczęśliwych, radosnych i pięknych dni. Choć z pewnością w życiu bywały także chwile smutne – problemy i troski, którym wspólnie stawialiście czoła. Każdego dnia podejmowaliście decyzje, że chcecie być ze sobą – na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i w złej doli. Jednak wszystkie te przeżycia, radości i smutki umocniły Was jeszcze bardziej.”
Oprawę muzyczną tej wyjątkowej uroczystości przygotował zespół Belfer’s Bend, którego występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Na zakończenie podano uroczysty obiad. W miłej atmosferze małżonkowie dzielili się wrażeniami i wspomnieniami ze wspólnie przeżytych lat.
Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek życzy wszystkim Szanownym Jubilatom: zdrowia, zgody i wzajemnej miłości na kolejne wspólnie spędzone lata.

/Info UG Małkinia Górna/

276 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaręby Kościelne dla Ukrainy

W związku z apelem Wojewody Mazowieckiego skierowanym do samorządów, aby w tym niewyobrażalnie trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie...

Zamknij