ggg ggg ggg ggg

Zaręby Kościelne dla Ukrainy

W związku z apelem Wojewody Mazowieckiego skierowanym do samorządów, aby w tym niewyobrażalnie trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie przekazać m.in. nowe lub używane autobusy szkolne gmina Zaręby Kościelne postanowiła udzielić pomocy walczącym dzielnie sąsiadom zza wschodniej granicy.

Gmina dysponowała używanym autobusem szkolnym, który w związku z tym, że od 2 lat dzieci szkolne są dowożone przez firmy wyłonione w wyniku przetargu nie był potrzebny. Rada Gminy podjęła Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej w postaci autobusu marki AUTOSAN Instytutowi Miasta Lwów. Po wypełnieniu szeregu procedur związanych z przekazaniem autobusu w postaci darowizny w dniu 14 października 2022 roku do Zarąb Kościelnych przyjechała delegacja, która odebrała autobus wraz z darami zebranymi od mieszkańców naszej gminy. To już druga darowizna w tym roku – w kwietniu wypełniony darami i wyposażeniem strażackim przekazany został samochód strażacki do Buczy na Ukrainie.
Na co dzień jesteśmy świadkami doznawanej krzywdy, także przez ludność cywilną Ukrainy, nie możemy więc pozostać obojętni i w miarę możliwości pomagamy, i wspieramy naszych sąsiadów podziwiając jednocześnie ich niezłomną i bohaterską walkę o integralność, i wolność swojej Ojczyzny.

/Info UG Zaręby Kościelne/

431 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złote gody 2022

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku 12 października, Pani Wójt Gminy Andrzejewo miała zaszczyt gościć osoby...

Zamknij