ggg ggg ggg

Zawirowały kolorowe suknie na serockim rynku, czyli fantastyczny czas KUPALNOCKI (09.07.2013)

Meksyku, Szwajcarii, Serbii, Węgier oraz Polski: Góralska Kapela „Jontki” i zespół gospodarzy – Ludowy Zespół Artystyczny ”Serock” zawitali 7 lipca do Serocka na doroczne XXII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne Kupalnocka – 2013. Organizatorami były instytucje kultury w Glinojecku, Płońsku, Ciechanowie i Serocku. Impreza współfinansowana jest ze środków UE w ramach działań LGD „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” –  osi 4 LEADER.

Przed koncertem, przedstawiciele wszystkich zespołów wraz z menedżerami i tłumaczami spotkali się na krótko w ratuszu z burmistrzem Sylwestrem Sokolnickim, który w ramach tradycyjnego powitania wręczył gościom serockie materiały promocyjne i symboliczne polskie bociany. Następnie udano się do holu ratusza, gdzie odbył się w wielonarodowościowym składzie wernisaż wystawy „Przewodnicy dusz”. Autorka, fotografik Marta Rosolska zaprezentowała 12 unikatowych, wielkoformatowych, czarno – białych portretów szamanów tuwińskich z Syberii.
Jak co roku zespoły przemaszerowały w barwnym korowodzie wokół rynku w Serocku, a potem dały krótkie pokazy swoich rodzimych tańców. Dopiero potem nastąpiło otwarcie festiwalu i długo oczekiwane występy na scenie.
Tegoroczne pokazy zespołów folklorystycznych były barwne, urokliwe i dynamiczne, a publiczność  zauroczona tańcem, strojami, muzyką i śpiewem, gorąco oklaskiwała występujących. Zachwycił dynamiczny taniec i piękne tancerki w regionalnych strojach zespołu z Meksyku. Rewelacyjny występ stepujących tancerzy polecamy naszym czytelnikom do samodzielnego obejrzenia. Filmy z fragmentami występów zamieściliśmy na naszej stronie internetowej gazety: www.kurier-w.pl Zapraszamy, bo warto! Wszystkich niezmiernie zaskoczył i bardzo się spodobał niespodziewany, spontaniczny taniec przedstawicieli wszystkich zespołów na scenie wraz z widzami pod sceną. W rytm znanej wszystkim dancowej piosenki „Ona tańczy dla mnie” uczestnicy festiwalu i mieszkańcy „wywijali, aż miło”. Okazało się, że wszyscy bez względu na wiek i nację lubimy się bawić i w odpowiedniej atmosferze wyzwalamy w sobie umiejętności. Pochodzimy z różnych krajów i różnych kultur, ale łączy nas taniec, który przełamuje wszystkie bariery. Wspólna zabawa na rynku trwała do godz. 22:30. /K.W./

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

1 784 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawo i Sprawiedliwość bierze odpowiedzialność za Polskę i idzie do władzy (02.07.2013)

Waldemar Sobczak – przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS oraz Adam Warpas członek Zarządu Powiatowego i Komitetu PiS Gminy Wyszków znaleźli się...

Zamknij