ggg ggg

Zalane budynki i wiatrołomy w powiecie wołomińskim

W poniedziałek 29.06.2020 r. jednostki Straży Pożarnej z powiatu wołomińskiego interweniowały około 84 razy, z czego 76 zdarzeń było związanych z usuwaniem skutków, jakie powstały w wyniku ulewnego deszczu i silnych podmuchów wiatru, które towarzyszyły burzom przechodzącym przez powiat wołomiński.

Pierwsze zgłoszenie o zalaniu straż pożarna w Wołominie otrzymała około godz. 17.00. Od tego czasu przyjęto wiele zgłoszeń.

Największą liczbę interwencji dotyczących podtopień odnotowano na terenie gminy Wołomin (12), Radzymin (11) i Ząbki (8). Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych piwnic i parterów w budynkach mieszkalnych, usługowych i produkcyjno-magazynowych oraz zalanych posesji z autami.

Z kolei największą liczbę interwencji dotyczących wiatrołomów odnotowano na terenie gminy Wołomin (14), Radzymin (8) i Tłuszcz (7). Zgłoszenia dotyczyły głównie nadłamanych konarów drzew oraz drzew przewróconych na budynki mieszkalne, drogi i linie energetyczne.

Pozostałe interwencje dotyczyły miejscowych zagrożeń. m. in. pomocy zespołowi ratownictwa medycznego, podmytego mostu i kontroli wałów przeciwpowodziowych.

Strażackie działania trwały od godz. 14.00 aż do późnych godzin nocnych. W kolejnym dniu strażacy podejmowali kolejne zgłoszenia związane z podtopieniami i wiatrołomami. Podtopienia spowodowały w wielu przypadkach duże straty materialne, ale na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

 Opracowanie: kpt. Daniel Kwiatkowski

297 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy teren pułtuskiej jednostki Policji okaże się miejscem pochówku zamordowanych żołnierzy?

Na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku trwają prace Instytutu Pamięci Narodowej. Celem badań jest odnalezienie prawdopodobnych miejsc pochówku żołnierzy...

Zamknij