ggg
ggg ggg

Czy teren pułtuskiej jednostki Policji okaże się miejscem pochówku zamordowanych żołnierzy?

Na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku trwają prace Instytutu Pamięci Narodowej. Celem badań jest odnalezienie prawdopodobnych miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40- 50 XX wieku.

Chcąc przywrócić pamięć i poznać prawdę o czasach okupacji niemieckiej, od poniedziałku, na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem  pracownicy  Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej szukają możliwości wejścia do piwnic, które istniały w części budynku a były miejscem, gdzie przetrzymywano osoby zatrzymane przez UB.
Podczas dotychczasowych prac ujawnione zostały ślady dawnej architektury, a co na to wskazuje – pozostałości fundamentów znacznie starszych budowli niż ta obecnie wzniesiona. 

Na chwilę obecną, na terenie, który został poddany badaniom nie znalezione zostały jednak miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40- 50 XX wieku.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

195 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejna agencja ubezpieczeniowa wspiera działania policjantów

W ramach działań „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzielnicowi, z rak Pani Sandry Chrzanowskiej – agenta ubezpieczeniowego ATUT w...

Zamknij