ggg

Ząbki widziane oczami najmłodszych

We wtorek, 29 listopada w Publicznym Przedszkolu „Przystań Elfów” odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Moje Miasto Ząbki”, zorganizowanym pod honorowym patronatem Burmistrz Małgorzaty Zyśk.

Konkurs zorganizowany przez Publiczne Przedszkole „Przystań Elfów” skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat mieszkających na terenie Ząbek.
Jego celem było: kształtowanie właściwego stosunku do swojej miejscowości, ukazanie piękna rodzinnego miasta, kształtowanie aktywnej, twórczej postawy dzieci wobec sztuki, historii i przyrody
własnego miasta, wskazywanie różnorodności piękna miast i miejscowości za pomocą wskazanych
technik plastycznych, zaprezentowanie miasta Ząbki w ciekawy, zaskakujący i oryginalny sposób.
Prace plastyczne wykonane pod opieką nauczycieli lub rodziców można było zgłaszać w terminie od 17 października – 17 listopada br. Koordynatorami konkursu były panie: mgr Marta Baranowska i mgr Iza Twarowska.
Jak przyznają organizatorzy, każda praca była wyjątkowa i zasługuje na uznanie. Dzięki wszystkim pracom konkursowym mieliśmy możliwość spojrzeć na nasze miasto z perspektywy dziecka i mogliśmy dostrzec w nim wszystko, co piękne, oryginalne i wyjątkowe. W konkursie wzięli udział zarówno indywidualni uczestnicy wraz z rodzicami, jak też najmłodsi reprezentanci ząbkowskich placówek edukacyjnych tj.: Publiczne Przedszkole nr 1 Zielony Dinek, Publiczne Przedszkole nr 2 Leśny Zakątek, Publiczne Przedszkole nr 3 Skrzat, Przedszkole Zozoland, Akademia Fantazji, Przedszkole American Kids College GoWork.pl, Niepubliczne Przedszkole Smyk, Przedszkole Artystyczno-Sportowe Nasza Lokomotywa, Niepubliczne Przedszkole Bezpieczny Przedszkolak.
Ceremonia wręczenia nagród laureatom odbyła się w ostatni wtorek listopada. Z radością przychodzi nam poinformować, że decyzją jury I miejsce zdobył Ignacy Kulesza, II miejsce – Kinga Dygnos, III miejsce – Szymon Zakrzewski.
– Piękne prace naszych maluszków, zaskakujące pomysły i niezwykła wyobraźnia. Gratuluję zwycięzcom i nagrodzonym dzieciom. Dziękuję dyrekcji i społeczności Publicznego Przedszkola „Przystań Elfów” za pomysł i przeprowadzenie konkursu oraz wszystkim Nauczycielom i dzieciom z ząbkowskich placówek za zaangażowanie i udział w konkursie – powiedziała w trakcie uroczystości Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk.
Laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody – roboty edukacyjne dla dzieci, a zwycięska praca, która zajęła I miejsce zostanie zaprezentowana na bilbordzie w Parku Miejskim im. Szuberta w Ząbkach.

/opr. KW; źródło: UM Ząbki;
foto: Bogdan Śladowski – UM Ząbki/

425 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Takie dzieciaki, to dobry omen na przyszłość!

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 6 w Janówku Pierwszym (Gm. Wieliszew), aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka,...

Zamknij