ggg ggg

Ząbki otrzymają 7 mln zł na modernizację dróg!

Dobra informacja dla mieszkańców. Jak poinformowała burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk, miasto pozyskało blisko 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę trzech ząbkowskich ulic.

Przetarg na rozbudowę ul. Szwoleżerów na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Zielenieckiej już trwa,
a niebawem miasto ogłosi przetargi na ul. Sikorskiego i ul. Lotniczą.

Miasto Ząbki zostało ujęte na liście rekomendowanej przez Fundusz Dróg Samorządowych, do otrzymania dotacji w wysokości niemal 7 mln złotych na przebudowę trzech dróg gminnych:
ul. Sikorskiego, ul. Lotniczej, a także ul. Szwoleżerów (na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Zielenieckiej).
Wartość całego projektu opiewa na kwotę ponad 10 mln 712 tys. złotych, z czego otrzymane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 6 963 287,50 zł (65% wartości zadania). Pozostałe 35% kosztów realizacji inwestycji pokrytych zostanie w ramach wkładu własnego miasta, który wyniesie: 3 749 462,50 zł.
Środki z Funduszu Dróg Samorządowych mają wpłynąć na konto miasta jeszcze w tym roku.
Z informacji płynących z ząbkowskiego ratusza wynika, że planowany termin zakończenia całego zadania inwestycyjnego to grudzień 2021 roku.
– Przetarg na przebudowę ul. Szwoleżerów na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Zielenieckiej jest już w trakcie realizacji, a do końca listopada br. ogłosimy przetargi na ul. Lotniczą i ul. Sikorskiego – poinformowała burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk.
/I.P.; KW/

308 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie dwóch lat pracy Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Mijają dwa lata odkąd Zarząd Powiatu Węgrowskiego w składzie Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz Członkowie Zarządu:...

Zamknij