ggg ggg ggg ggg

Za nami I Dzień Sportu dla Seniorów

W środę, 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Serocku odbył się I Dzień Sportu dla Seniorów. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Burmistrz Serocka Artur Borkowski oraz Prezes Serockich Inwestycji Samorządowych Sp. z o.o. Marek Bąbolski.

Wraz z oficjalnym otwarciem blisko 30-osobowa grupa przystąpiła do rozgrzewki. Kilka ćwiczeń przeprowadziła znana w środowisku seniorskim instruktorka Kinga Frąckiewicz.
Impreza składała się z dwóch części – indywidualnej i drużynowej. W pierwszej kolejności uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się w 4BMIdyscyplinach – tenisie stołowym, ringo, warcabach i marszu nordic walking.
W drugiej drużyny 4 osobowe wykonywały zadania: rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, rzut do kosza korfball oraz slalom na czas.
Zabawa była przednia, uśmiech nie schodził zawodnikom z twarzy. Pogoda dopisała i przez cały czas nie spadła nawet kropla deszczu.
Seniorzy mogli skorzystać z porady dietetyka. (Ada Śledziewska z firmy Holi-Diet w przystępny i profesjonalny sposób odpowiadała na wszelkie wątpliwości dotyczące żywienia oraz dokonywała pomiarów BMI). W stoisku medycznym przygotowanym przez firmę Aga Med ratownicy mierzyli poziom cukru oraz ciśnienie.
W przerwie zawodnicy mogli posilić sie pysznymi drożdżówkami z cukierni w Pobyłkowie.
Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiały się następująco:
W kat. Nordic Walking: I miejsce – Lila Dąbrowska; II miejsce – Stanisława Kopacz; III-IV miejsce: Jadwiga Jackowska, Lidia Siebierska.
W Kat. Warcaby: I miejsce – Magdalena Sobieraj; II miejsce – Bożena Zalewska; III – miejsce Teresa Wincel.
W kat. Tenis Stołowy: I miejsce – Antoni Wieczorek; II miejsce – Bogumił Jakubowski; III miejsce – Józef Babiak.
W kat. Ringo: I miejsce – Teresa Borkowska; II miejsce – Irena Krawczyk; III miejsce – Józef Babiak.
Kategoria drużyna: I miejsce – „MIESZANI”; II miejsce – „THE BEST”; III miejsce –„ZEGRZE”; IV miejsce – „STARSZAKI”.
Za trud zmagań każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz torbę. Dodatkowo najlepsi otrzymali statuetki oraz drobne upominki.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne zawody.
(Organizatorzy składają podziękowania dla Pływalni Miejskiej w Pułtusku oraz Hotelu Narvil Conference&Spa za wypożyczenie ,,makaronów” oraz p. Małgosi z Jadwisina za pyszną zupę).

/źródło: sis.serock.pl/

1 758 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Premier Mateusz Morawiecki w Łochowie

10 czerwca na zaproszenie Senator Marii Koc po raz pierwszy gminę Łochów odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem wizyty...

Zamknij