ggg ggg
ggg ggg

Z potrzeby serca. Z Radzymina do Wołomina płynie pomoc… (28.02.2012)

Podczas zebrania sprawozdawczego druhowie OSP St. Załubice zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla jednej z rodzin, która ucierpiała w pożarze kamienic w Wołominie. W miniony czwartek, 23 lutego dar serca trafił do poszkodowanych.


We czwartek, w godzinach wieczornych strażacy OSP St. Załubice odwiedzili rodzinę państwa K. z Wołomina, która ucierpiała w pożarze kamienic przy ul. Warszawskiej. Państwo K. (młode małżeństwo z dzieckiem) są jednymi z najbardziej poszkodowanych w wyniku wielkiego pożaru kamienic, który wybuchł na początku lutego. Budynek, w którym mieszkali, nadaje się już wyłącznie do rozbiórki. Państwo K. znaleźli się w naprawdę trudnej sytuacji. Obecnie wynajmują kawalerkę w jednym z bloków w centrum Wołomina. Władze miasta zobowiązały się opłacić rodzinie czynsz za dwa pierwsze miesiące, potem pogorzelcy będą najprawdopodobniej musieli liczyć na siebie. Zważywszy, że w pożarze utracili niemal cały dobytek każda pomoc ma teraz ogromne znaczenie. Na szczęście znajdują się ludzie, którzy nie pozostają obojętni na krzywdę pogorzelców z Wołomina. Wśród nich są strażacy z Załubic, którzy z inicjatywy druha Dawida Kazy przeprowadzili kwestę do puszki podczas spotkania sprawozdawczego. W ciągu jednego wieczora udało zebrać się kwotę 1400 złotych. W minionym tygodniu strażacy z Załubic złożyli wizytę państwu K. W obecności komendanta miejsko-gminnego dh Artura Kacperczaka pogorzelcom przekazano pomoc w postaci wyprawki dziecięcej oraz pieniądze w kwocie 1100 zł.


(Za część środków uzyskanych w ramach zbiórki zakupiono m.in. pieluchy, smoczki, butelki i inne rzeczy, o które poprosili sami poszkodowani. Warto bowiem nadmienić, że państwo K. nie tylko wychowują małe dziecko, ale spodziewają się kolejnego potomka). Odbierając pomoc od strażaków z gminy Radzymin wołomińska rodzina nie kryła wzruszenia i radości. Życząc pogorzelcom wszystkiego najlepszego i wiary w lepsze jutro strażacy wyrazili nadzieję, że skromny gest płynący z Załubic stanowi dobry prognostyk na przyszłość, i że z pewnością znajdą się kolejni darczyńcy z terenu gminy Radzymin, którzy nie pozostaną obojętni na krzywdę sąsiadów. Naprawdę każdy z nas może pomóc. Każda paczka, każda kwota stanowi dla rodzin, które straciły tak wiele jest na wagę złota. Postawa strażaków z OSP Stare Załubice z dh Dawidem Kazą – inicjatorem akcji zasługuje nie tylko na słowa uznania, ale jest również wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Mając na uwadze powyższy przykład z wielką radością przychodzi nam poinformować, że nie jest to odosobniony przejaw solidarności z poszkodowanymi. Pieniądze w kwocie 500 złotych na rzecz ofiar pożaru przekazali już strażacy OSP Radzymin.

Kolejni mieszkańcy Miasta Cudu nad Wisłą okazują dobre serce. Wszystkim tym osobom, w imieniu poszkodowanych rodzin Dziękujemy.
Rafał S. Lewandowski

Wszystkim, którzy zechcieliby pomóc ofiarom pożaru przypominamy,
że Urząd Miejski w Wołominie uruchomił specjalne subkonto, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc pogorzelcom.  Wpłat można dokonywać w dowolny sposób, przez internet i przekazem pocztowym, a także osobiście w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. Ogrodowej 4 (parter, Biuro Obsługi Mieszkańców). Środki finansowe pozyskane od ofiarodawców zostaną przeznaczone na pomoc osobom, które straciły swój dobytek w pożarach.

Bank Pekao SA 64 1240 6074 1111 0000 4989 4534,
z dopiskiem: „Pomoc dla pogorzelców”.

Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa, wpłaty gotówkowe i przelewy składane w placówce Banku na konto: Bank Pekao SA 64 1240 6074 1111 0000 4989 4534 z dopiskiem: „Pomoc dla pogorzelców” są ZWOLNIONE z opłat.
PUNKT INFORMACYJNY znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej  (na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Wołominie), ul. Ogrodowa 4  czynny jest w dni powszednie w godz. 7.00 – 22.00 , tel.: (22) 787 90 50, 519 151 363. Zbiórka darów rzeczowych (trwała żywność, środki czystości, podstawowe leki, np. aspiryna, witaminy) odbywa się w gminnych szkołach i przedszkolach oraz w Punkcie Informacyjnym od poniedziałku do piątku. Dary rzeczowe można dostarczać do szkół i przedszkoli gminnych w godzinach 8 – 16, a jeżeli w innych to trzeba uzgodnić ze szkołą telefonicznie i indywidualnie.

1 192 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin w gronie Mazowieckich Liderów Wykorzystania Środków Unijnych (28.02.2011)

Radzymin w gronie MazoGmina Radzymin zdobyła czołową pozycję w rankingu mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego (obejmującym: miasta na prawach powiatu, powiaty,...

Zamknij