ggg

Wzruszające Spotkanie Opłatkowe w Słupnie…

W niedzielne popołudnie, 15 grudnia w Zespole Szkół w Słupnie (gm. Radzymin) członkowie Koła Emerytów nr 2 zorganizowali tradycyjne spotkanie wigilijne. Ponad 70 osób spotkało się by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia i wziąć udział we wspólnym kolędowaniu.

90

Licznie przybyli zaproszeni goście sympatyzujący z Kołem Emerytów ze Słupna. Wśród gości dostrzegliśmy ks. proboszcza tutejszej Parafii Maksymiliana Sowę oraz ks. Piotra Kluka. Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Radzymina reprezentował przewodniczący p. Janusz Rasiński z trzyosobową delegacją.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie koła ze Słupna i przedstawiciele z sąsiednich kół. Ciepło zostali przyjęci przedstawiciele koła z Załubic, oraz z Nadmy pod przewodnictwem p. Kazimierza Gembickiego. Radę Miejską reprezentowali przewodniczący Rady Miejskiej p. Marek Brodziak i wiceprzewodnicząca p. Teresa Jóśk. Bardzo serdecznie przyjęto p. Reginę Jakublewicz byłą dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupnie.

Po krótkim powitaniu przez przewodniczącą Koła p. Elżbietę Terlecką, reprezentująca Urząd Miasta i Gminy p. Wanda Lisiecka przekazała dyplomy z podziękowaniem za aktywną pracę i poświecenie od Burmistrza Radzymina p. Zbigniewa Piotrowskiego dla p. Witak Krystyny i przewodniczącej p. Terleckiej Elżbiety-Krystyny.

Po oficjalnej części przystąpiono do dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Większość obecnych nie kryła wzruszenia, nie zabrakło też kręcących się w oczach łez. Wśród gwaru rozmów goście zasiedli do stołów. Na początek podano domowy barszcz czerwony z uszkami, kapustę wigilijną z grzybami i suszonymi śliwkami. Była też ryba smażona a na zimno śledzie, sałatki i wiele przystawek. Wszystko przygotowane przez członkinie koła. Do kawy i herbaty podawano makowce ,serniki, pierniki i inne słodkości. Na stołach wśród jadła stały choinki z makaronu ,orzechów ,szyszek .Jako ozdoby posłużyły też bombki własnoręcznie wykonane ze wstążek i papieru. Wszystkie te dekoracje wykonała samodzielnie p. Bożena Klinowska, która chętnie odkrywała tajemnice powstania tych naprawdę pięknych dekoracji. Po obfitym poczęstunku śpiewano kolędy, prowadzono rozmowy i umawiano się na następne spotkania.

W imieniu przewodniczącej Elżbiety Terleckkiej bardzo dziękujemy za zaangażowanie i ogromny wkład pracy szczególnie paniom: Bożenie Klinowskiej, Teresie Bluszcz Jarosz, Lidii Okurowskiej i Bożenie Gajc. Bardzo serdeczne słowa uznania należą się też samej pani przewodniczącej za wielkie poświęcenie w przygotowaniu tej wieczerzy pomimo złamania ręki).

 

/Andrzej Klinowski, R.L./

1 183 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„To oni nauczyli nas stawiać kropkę nad wyrazem ŻYCIE… – wigilijne spotkanie Nauczycieli Seniorów w Radzyminie

W sobotę, 14 grudnia członkowie Koła Emerytowanych Nauczycieli przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. M. Pisarka w Radzyminie...

Zamknij