ggg ggg
ggg ggg

Wyprawka Maluszka – upominki wręczone przez Powiat Węgrowski najmłodszym mieszkańcom

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 31 maja 2019 r. po raz pierwszy, starosta Ewa Besztak oraz przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego przygotowali niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców.

W ubiegły piątek, 31 maja b.r., w przeddzień organizowanych w całej Polsce Dni Dziecka w Powiecie Węgrowskim samorządowcy wystartowali z nową inicjatywą skierowaną tym razem do urodzonym w tych dniach maluszkom przebywającym w szpitalu powiatowym w Węgrowie. Nowo narodzonych mieszkańcom i ich mamom, starosta węgrowski Ewa Besztak, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz i wicestarosta Marek Renik, odwiedzili w Szpital Powiatowy w Węgrowie, wręczając body z logo powiatu węgrowskiego i napisem: „Witaj na Świecie Maluszku”. Upominki zostały przekazane dyrektorowi SPZOZ w Węgrowie Arturowi Skóra, ordynatorowi Oddziału Położniczno-Ginekologicznego Zygmuntowi Orłowskiemu i ordynator Oddziału Neonatologicznego Barbarze Podgórskiej-Sowa. Następnie w obecności kierownictwa szpitala delegacja samorządu przekazała upominki powitalne dla maluszków przebywającym na oddziale mamom. Starosta Ewa Besztak gratulowała każdej z mam szczęśliwego przyjścia na świat ich maleństwa i wyraziła nadzieję, że chociaż niemowlęta nie będą pamiętać, upominek się przyda.
Od tej chwili każde nowonarodzone w węgrowskim szpitalu dziecko otrzyma „Wyprawkę Maluszka” – prezent od samorządu. Powiat Węgrowski chce symbolicznie i już na stałe witać najmłodszych mieszkańców, aby podkreślić wyjątkowość momentu ich narodzin. Ordynator Zygmunt Orłowski podzielił się dobrymi informacjami, jeśli chodzi o liczbę urodzin w powiatowym szpitalu, gdyż z roku na rok rośnie liczba dzieci przychodzących na świat właśnie w Węgrowie. Jest to obecnie od 500 do 600 narodzin rocznie.
Następnie delegacja samorządowców odwiedziła Oddział Pediatryczny, gdzie mali pacjenci otrzymali indywidualne upominki, a ordynator oddziału Barbarze Tulwin przekazano kosz upominkowy z materiałami plastycznymi dla ewentualnych obecnych i przyszłych małych rekonwalescentów. Starosta Ewa Besztak życzyła wszystkim dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia. „Mamy nadzieję, że przekazane materiały i upominki umilą małym pacjentom czas pobytu na oddziale” – mówiła Starosta.
Z okazji Dnia Dziecka samorządowcy odwiedzili także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie i jego najmłodszych wychowanków. Miłym akcentem było radosne przywitanie delegacji przez przedszkolaków już przed wejściem. Dzieci z grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych otrzymały kosze z materiałami plastycznymi a także powiatowe kolorowanki. Dyrektor placówki oraz wychowawcy pochwalili się postępami swoich podopiecznych i dobrych rezultatach prowadzonej tam terapii oraz konkursu dot. zdrowego żywienia.

/Janina Czerwińska/

827 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
95. rocznica Powstania Lasów Państwowych

W Pałacu i Folwarku Łochów odbyły się Centralne Obchody 95. Rocznicy Powstania Lasów Państwowych. W uroczystościach wzięło udział wielu znakomitych...

Zamknij