ggg
ggg ggg

Wyprawka Czytelnicza i kolorowe worki z herbem Radzymina dla pierwszoklasistów

W miniony czwartek, 5 listopada w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, uczestniczyli w uroczystym przekazaniu Wyprawki Czytelniczej.

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Kampania ma zachęcić uczniów klas pierwszych do czytania zarówno samodzielnego, jak też z udziałem najbliższych.
W skład Wyprawki Czytelniczej, którą otrzymali pierwszoklasiści wchodzą: książka „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych; „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów, a także Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.
Warto nadmienić, że będąca częścią wyprawki książka „Pierwsze abecadło” została przygotowana przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
(Mamy wielką nadzieję, że dzięki książce nauka alfabetu i czytanie będzie dla dzieci także wspaniałą szkołą wyobraźni, kreatywności, ciekawości świata i wrażliwości oraz początkiem wielkiej przygody z książką i biblioteką).
Na zakończenie dodajmy, iż tego dnia najmłodsi uczniowie radzymińskiej „Stalowej Jedynki” otrzymali jeszcze jeden prezent – kolorowe worki z herbem naszego miasta, ufundowane przez Burmistrza Radzymina pana Krzysztofa Chacińskiego.
W imieniu uczniów wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

/SP nr 1/

204 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzież z Wólki Radzymińskiej pamięta o Bohaterach

W ramach akcji #SzkołaPamięta, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic oraz postaci historycznych, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej, pod...

Zamknij