ggg ggg

Młodzież z Wólki Radzymińskiej pamięta o Bohaterach

W ramach akcji #SzkołaPamięta, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic oraz postaci historycznych, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej, pod okiem nauczycieli i wychowawców przygotowali wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw.

SAMSUNG CSC

Uczniowie z Wólki Radzymińskiej na różne sposoby starali się upamiętnić lokalnych bohaterów, przypomnieć o dziejach swojej małej ojczyzny i ważnych rocznicach historycznych.
Tradycyjnie już, przed 1 listopada uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich udali się do pobliskich Zamostek, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty pod pomnikiem żołnierzy 28 Pułku Strzelców Kaniowskich (Patrona Szkoły).
Z kolei, przedszkolaki wybrały się na historyczny spacer po Wólce Radzymińskiej, podczas którego odwiedziły Pomnik Pilotów, upamiętniający bohaterską załogę polskiego bombowca PZL37 „Łoś”, poległą w bitwie powietrznej nad Radzyminem 7 września 1939 r.
Ponadto, społeczność szkolna upamiętniła patrona oraz 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej przygotowując wystawy okolicznościowe. Warto też wspomnieć, że uczniowie szkoły przystąpili do konkursu plastycznego „100-lecie Bitwy Warszawskiej w gminie Nieporęt” i z niecierpliwością czekają na jego rozstrzygnięcie.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za piękne świadectwo pamięci oraz szacunku do naszej historii.

/opr. KW, źródło: Gmina Nieporęt/

161 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chryzantemy ozdobiły Wieliszew i żołnierskie groby

Urząd Gminy w Wieliszewie pozyskał odkupione przez ARiMR w ramach pomocy producentom i sprzedawcom chryzantemy. Kwiaty ozdobiły nie tylko uliczne...

Zamknij