ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Wyjątkowe i bajeczne ferie już za nami!

Czy ferie spędzone w rodzinnej miejscowości mogą być atrakcyjne? Tak! W gminie Zaręby Kościelne zorganizowano szereg działań aktywizujących młodszych mieszkańców w czasie przerwy zimowej.

KGW w Pętkowie Wielkim podczas 2 tygodniowych ferii zimowych zorganizowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, kulinarne, gry planszowe odbywały się codzienne od godziny 10.00 do godz. 14.00. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowane były posiłki w postaci m. in. gofrów, naleśników, kanapek oraz przekąski
w postaci owoców i drobnych słodkości. Panie z KGW codziennie piekły ciasto dla wszystkich. Nie zabrakło przy tym kulinarnych przebojów z faworkami i pizzą, które zrobiła młodzież.
Podczas spotkań odbył się również Bal Przebierańców. Najmłodsi wyglądali bajkowo jednak
i dorośli na ten czas stali się dziećmi w przygotowanych według własnych pomysłów przebraniach. Dzięki uprzejmości lokalnego gospodarza była okazja by jeździć bryczkami, zwiedzając okoliczne miejscowości. Na koniec odbyło się ognisko, które stanowiło zakończenie magicznych ferii. Łącznie w „Feriach w PĘTKOWIE” udział wzięło trzydzieścioro dzieci.
– Jest to dla nas ogromny sukces, że mogliśmy spędzić ten czas z dziećmi dzieląc się z nimi naszą wiedzą i spędzając wspólnie wolny czas. Wszystko to udało nam się zorganizować dzięki pomocy finansowej Gminy Zaręby Kościelne. Jesteśmy pełni dumy i satysfakcji za tak spędzony wolny czas oraz z niecierpliwością wyglądamy kolejnego roku – mówi Przewodnicząca KGW Pani Ewelina Rostkowska
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w czasie ferii, są już w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne tradycją. W tym roku pod hasłem „Bajkowe ferie” Tylko w bibliotece!” zorganizowano sześć spotkań. Bibliotekarki zabrały swoich Czytelników do bajkowych krain znanych wszystkim baśni. Była to podróż z książką po krainie Królowej Śniegu, wodnym świecie syrenki Arielki, wyprawa z Kopciuszkiem na bal i słodkie warsztaty u Jasia i Małgosi. Dzieci tworzyły zimowe pejzaże, malowały za pomocą soli zwierzęta morskie, ozdabiały poszewki na poduszki oraz fartuszki i robiły piernikowe serduszka – prezenty na walentynki dla bliskich. Na uczestników zajęć czekały również zagadki, kalambury, ciekawe zabawy integracyjne oraz dawne gry kartkowe. Dwa spotkania poświęcone były wyłącznie grom planszowym, które biblioteka zakupiła w ramach swojej nowej oferty – Bibliotecznej Strefy Gier „Bez Prądu”.– „Udowodniliśmy, że można się świetnie bawić bez komputera i telefonu, a czas spędzony z rówieśnikami, w miłej atmosferze jest bezcenny!” – mówi bibliotekarka.

Zachęcamy do śledzenia działań KGW „Pętkowiacy” oraz Biblioteki Publicznej Gminy Zaręby Kościelne na Facebooku i stronie internetowej: https://zarebykosc.naszabiblioteka.com.

/Info Gmina Zaręby Kościelne/

671 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozpoczynamy zbiórkę dla obywateli Ukrainy

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk nawiązał współpracę z Klubem Możliwości. Na co dzień jest to organizacja pozarządowa tworzona przez społeczność osób,...

Zamknij