ggg ggg

Współpraca ze szkołą w Kemer (Turcja) w zakresie szkolnictwa zawodowego

W dniu 2 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej gościła delegacja szkoły gastronomiczno-hotelarskiej z Kemer w Turcji w osobach: Dyrektora Szkoły Pana Serekana Tekina Turhana oraz Wicedyrektora Pana Mehmeta Özcelika.

Dyrektorzy spotkali się ze Starostą Ostrowskim Panem Zbigniewem Chrupkiem oraz odwiedzili Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem oraz ofertą kształcenia oferowaną przez szkolę.
Głównym celem wizyty było podpisanie porozumienia pomiędzy szkołą Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Turcji i Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej. Szkoły podjęły współpracę w zakresie realizacji programów wymiany międzynarodowej oraz wsparcia w organizacji praktycznej nauki zawodu w porozumieniu z instytucjami współpracującymi ze szkołami, w tym hotelami usytuowanymi na riwierze tureckiej. Porozumienie w imieniu Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi podpisał Dyrektor Szkoły Pan Serekan Tekin Turhan, w imieniu Zespołu Szkół w Małkini Górnej Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Gaś, natomiast w imieniu Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu Pan dr Mirosław Rosak.
Porozumienie zawarto w myśl przekonania, że edukacja globalna jest niezbędną inwestycją dla uczniów i dzięki partnerstwu szkoły będą rozwijać innowacyjne programy wymiany edukacyjnej i kulturalnej, które będą dostępne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli obu szkół. Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie małkińskiego Zespołu Szkół uczący się na kierunkach gastronomicznych, będą mogli odbywać płatne praktyki zawodowe w hotelach współpracujących z placówką turecką.
/Info Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej/

311 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kanalizacja, oczyszczalnia, drogi, place zabaw, fundusz sołecki, nowa linia autobusowa… – Zaręby Kościelne rozwijają się i pięknieją

O miniony 2019 i plany na kolejny 2020 rok pytamy Panią wójt Urszulę Wołosiewicz: - Jakie inwestycje, działania i plany...

Zamknij