ggg ggg

WSPÓLNIE URATUJMY OSOBY PRZED WYCHŁODZENIEM – apel wyszkowskich policjantów

Wraz ze spadkiem temperatur wyszkowscy policjanci, jak co roku rozpoczęli działania mające na celu ochronę osób, które mogą być narażone na wyziębienie. Apelujemy, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebujące pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Aby uratować ludzkie życie, wystarczy właściwa reakcja. Reagujmy, więc widząc osobę narażoną na hipotermię! Krótka ocena sytuacji, rozmowa i wezwanie odpowiednich służb może uratować ludzkie życie, które jest wartością największą! Zachęcamy też do korzystania z aplikacji ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, dzięki której możemy dodać zgłoszenie o miejscu gromadzenia się osób bezdomnych potrzebujących pomocy.

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy osoby bezdomne są w większym stopniu narażone na zamarznięcie. Ostrołęccy funkcjonariusze reagują za każdym razem, kiedy widzą osobę potrzebującą pomocy. 

 Mundurowi, w dużej mierze dzielnicowi codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki, czy też ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone wychłodzeniem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udziela osobom wychłodzonym niezbędnej pomocy lekarskiej.  

Jednak skuteczność takich działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby przebywające, bądź śpiące w niskim temperaturach, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa.

Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie.

Każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane.

Każdą informację o osobach starszych, samotnych, bezdomnych, których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy przekażmy odpowiednim instytucjom i służbom. Informacje można zgłaszać także, m.in. do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Wyszkowie oraz Ośrodków Pomocy Społecznej działających na terenach poszczególnych gmin.

KPP Wyszków

716 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
(Aktualizacja) Komunikat Starosty Ostrowskiego (8 listopad 2020, 13:00)

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 08.11.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane...

Zamknij