ggg

Wspólne ćwiczenia ratownictwa wodnego na pożegnanie Komendanta… (01.07.2014)

W środę 18 czerwca, na terenie Portu Jacht Klubu Politechniki Warszawskiej w Wolicy (gm. Radzymin), odbyło się oficjalne podsumowanie dorocznych manewrów służb ratownictwa wodnego z rejonu Zalewu Zegrzyńskiego, połączone z uroczystym pożegnaniem odchodzącego na emeryturę st. bryg. Bogdana Jarczewskiego.

100 (10)

Ćwiczenia prowadzone były na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego, na wysokości ujścia rzeki Rządzy. Polegały one na ewakuacji osób poszkodowanych z wody na jednostki pływające wraz z symulacją udzielania pierwszej pomocy. Organizatorem tegorocznych manewrów byli: burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski wraz z wiceburmistrzem Andrzejem Siarną, Komendant Powiatowy PSP w Wołominie Jacek Pietranik, Starosta Wołomiński Piotr Uściński, oraz wójt Dąbrówki Tadeusz Bulik. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy JRG PSP Wołomin i Legionowo, oraz jednostki OSP Radzymin, OSP Załubice Stare, OSP Kuligów i samolot stowarzyszenia lotniczego współpracującego z OSP Nadma, a także jednostka WOPR z Legionowa, jak również funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie. Gotowość służb do sprawnego prowadzenia działań ratowniczych potwierdziła piątkowa symulacja akcji awaryjnego lądowania samolotu kurierskiego na wodzie, połączona z podjęciem z wody nieprzytomnego pilota i zabezpieczeniem przewożonego na pokładzie samolotu ładunku chemicznego, zagrażającego ujęciu wody pitnej.
Pokazowi zorganizowanemu na podsumowanie ćwiczeń przyglądali się nie tylko przedstawiciele służb ratowniczych, ale również licznie przybyli samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wołomińskiego, którzy wcześniej wzięli udział w posiedzeniu Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Integracyjne spotkanie samorządowców wieńczące manewry, stało się również doskonałą okazją do podziękowań dla odchodzącego z końcem czerwca na emeryturę st. bryg. Bogdana Jarczewskiego, który przez ostatnie lata pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie. Podczas odprawy, nie brakowało wspomnień, wzruszeń i gratulacji. Każdy z przybyłych samorządowców podkreślał fakt doskonałej współpracy z druhem komendantem Jarczewskim, życząc jednocześnie miłej i spokojnej emerytury. Mając świadomość jak trudno jest się rozstawać z mundurem strażakowi z powołania, ze swej strony również składamy Komendantowi Jarczewskiemu jak najlepsze życzenia na nową drogę życia oraz dziękujemy za świetną, wieloletnią współpracę. Druhu Komendancie, niech Ci nigdy nie zagaśnie!
/Rafał S. Lewandowski/

100 (2) 100 (3) 100 (4) 100 (5) 100 (6) 100 (7) 100 (8) 100 (9) 100 (11) 100 (12) 100

952 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tunel w Ząbkach otwarty przed terminem (01.07.2014)

Niezwykle uroczyście 28 czerwca 2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie tunelu łączącego pod torami kolejowymi dwie części Ząbek. 4 miesiące...

Zamknij