ggg ggg ggg

Wsparcie Mazowsza dla strażaków z Ząbek

W miniony poniedziałek, 18 lipca odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie ze środków samorządu województwa mazowieckiego, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach.

Władze Mazowsza wspierają lokalne samorządy w realizacji kolejnych inwestycji.
Tym razem pieniądze z budżetu województwa pomogą m.in. w zakupie sprzętu dla strażaków – ochotników z Miasta Ząbki.
W ubiegły poniedziałek, 18 lipca w Urzędzie Miasta w Karczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy samorządem województwa mazowieckiego, a beneficjentami.
W ramach programu „Mazowsze dla Straży Pożarnych” jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach otrzymała dotację w kwocie 8000 złotych na zakup środków ochrony osobistej strażaków.
Umowę z władzami Mazowsza podpisały: Sekretarz Miasta Ząbki Patrycja Żołnierzak oraz Skarbnik Miasta Ząbki Elżbieta Żmijewska.
Gratulując ząbkowskim druhom pozyskania dodatkowych funduszy dodajmy na zakończenie, że w tym roku Samorząd Mazowsza podjął decyzję o przeznaczeniu 463 mazowieckim jednostkom OSP aż 11,8 mln zł na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu ratowniczego, czy właśnie środków ochrony osobistej strażaka.

/opr. KW; źródło: UM Ząbki/

464 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Lato w mieście” z atrakcjami! – Podsumowanie I turnusu półkolonii w radzymińskiej „Stalowej Jedynce”

W pierwszych dniach wakacji, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, odbył się pierwszy turnus...

Zamknij