ggg

Wróć, Jasieńku, z tej wojenki…”

W ubiegłoniedzielny wieczór, 12 listopada w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie, odbył się wyjątkowy, musicalowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął Starosta Wołomiński Adam Lubiak, publiczność usłyszała najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu Powiatowego Zespołu Wokalnego Factory of Voices.

W ubiegłą niedzielę, 12 listopada sala Fabryczki tętniła energią, a artyści z Powiatowego Zespołu Wokalnego Factory of Voices oddali hołd polskim bohaterom, którzy na przestrzeni pokoleń poświęcili życie w imię wolności Ojczyzny.
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości młodzi artyści zaprosili mieszkańców Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą na pełen wzruszeń Koncert Patriotyczny pt. „Wróć, Jasieńku, z tej wojenki…”, nad którym patronat honorowy objął Starosta Wołomiński Adam Lubiak.
To niezwykłe połączenie muzyki, teatru i musicalu przeniosło na chwilę słuchaczy w inny wymiar, a sceniczna magia wypełniła serca wszystkich obecnych..
Powiatowy Zespół Wokalny Factory of Voices przygotował bogaty repertuar utworów patriotycznych, które dostarczyły publiczności wielu wzruszeń, pozwalając zanurzyć się w duchu wolności i poczuć dumę z naszej Ojczyzny.
Trudno o wspanialsze uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.
Po zakończeniu koncertu widzowie opuszczali Fabryczkę z echem pieśni narodowych w sercach, głęboko poruszeni niezapomnianym przeżyciem. W ten wyjątkowy wieczór kultura i historia połączyły się przypominając nam o Niepodległości, która jest naszym wspólnym dziedzictwem, ale i zobowiązaniem.
Słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu, a w szczególności trenerom wokalnym: Marcie Kosiorek i Arturowi Maciejewskiemu, a także całemu Zespołowi Wokalnemu Factory za piękne przygotowanie oraz rodzicom młodych artystów za ogromne zaangażowanie.

/opr. KW; źródło: Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka/

116 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ząbkach

Mieszkańcy Ząbek uroczyście uczcili 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę oddając hołd i należyty szacunek bohaterom, którzy walczyli i przelewali...

Zamknij