ggg ggg ggg ggg

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ząbkach

Mieszkańcy Ząbek uroczyście uczcili 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę oddając hołd i należyty szacunek bohaterom, którzy walczyli i przelewali krew za naszą Ojczyznę. – Wspólne radosne świętowanie odzyskania niepodległości to tradycja, którą kultywujemy od lat – podkreśla Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk.

Ubiegłosobotnie, uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Ząbkach tradycyjnie zainaugurowała Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Okolicznościową liturgię w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta odprawiono o godz. 10.00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Wszyscy uczestniczący w Eucharystii otrzymali przed wejściem do kościoła okolicznościowe, patriotyczne przypinki.
Po zakończeniu Mszy Św. odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod Pomnikiem Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz pod Pomnikiem Bohaterów Obrońców Ząbek i Drewnicy w Parku Miejskim im. Szuberta.
O godzinie 13.00 na terenie stadionu miejskiego wystartował cieszący się ogromną popularnością, jubileuszowy XV Bieg Niepodległości, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach.
Uczestnicy biegu rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: Mali Patrioci, roczniki 2019 – 2017, bieg na 300 m; Orły, roczniki 2016 – 2014, bieg na 600 m; Biało – Czerwoni, roczniki 2013 – 2011, bieg na 1 km; Rodacy, roczniki 2010 – 2008, bieg na 2,5 km; Krajanie, kat. OPEN roczniki 2007 i starsi, bieg na 5 km; Niepodlegli, kat. 40+ roczniki 1983 i starsi, bieg na 5 km; Husarze, kat. 50+ roczniki 1973 i starsi, bieg na 5 km.
Dla każdego uczestnika organizatorzy zapewnili pamiątkowy medal i ciepły posiłek. Najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzono okolicznościowymi pucharami i upominkami.
/opr. KW; foto: UM Ząbki/

338 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspólne świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości w Kobyłce

W 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, mieszkańcy Kobyłki tradycyjnie spotkali się na Placu 15 Sierpnia, żeby zaśpiewać wspólnie hymn...

Zamknij