ggg ggg

WOŚP Ostrówek 2020

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem jubileuszowo. Świętowaliśmy bowiem 25- lecie WOŚP w naszej szkole. Nasz sztab liczył 38 wolontariuszy.

Oprócz zbiórki na terenie szkoły kwestowaliśmy w sklepie Topaz w Łochowie oraz na ulicach w okolicznych miejscowościach. Tegoroczny finał rozpoczęliśmy tanecznym występem dzieci ze szkoły tańca Latino Forever. Później zgromadzeni goście bawili się przy muzyce DJ ARTURA. Jak zwykle działała kawiarenka z pysznymi, domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów naszej szkoły i innymi smakołykami oraz doskonałą kawą.
Przeprowadzono loterię fantowa, a dla najmłodszych uczestników naszej imprezy został przygotowany plac zabaw, malowanie buziek oraz kącik plastyczny. Dużym powodzeniem cieszyła się fotobudka Krystiana Dobosza. O godzinie 18.30 rozpoczęła się licytacja gadżetów otrzymanych z Fundacji WOŚP oraz wytworów rękodzieła wykonanych przez miejscowych artystów i przekazanych do licytacji darów (Anna Boszko, Anna Ramud, Urszula Fedorczyk, Beata Sienkiewicz, klub motocyklowy MAD MOOSE FG Łochów, Rafał Rudnik, Kacper Wędłowski). Tradycyjnie na naszym finale gościły władze naszej gminy, radni i sołtysi. Licytowany był m.in. pamiątkowy medal ustanowiony z okazji 50-lecia Miasta Łochowa, przekazany nam przez Burmistrza Łochowa P. Roberta Gołaszewskiego. Na aukcji zebraliśmy rekordową kwotę – 5 600 zł. Wszyscy uczestnicy WOŚP zostali poczęstowani jubileuszowym tortem. O godzinie 20.00 symbolicznie połączyliśmy się z wolontariuszami na całym świecie światełkiem do nieba, odpalonym pod nadzorem miejscowej OSP (światełko ufundowane przez pana Karola Tężyńskiego).
Nie sposób przecenić wkładu pracy, zaangażowania i ofiarności wielu osób, które zechciały wspomóc podopiecznych WOŚP i dołożyć swój grosik do orkiestrowej skarbonki. To dzięki tym osobom nasze jubileuszowe granie podsumowujemy rekordową kwotą
26 153 zł.
Finały WOŚP to dla nas nie tylko stały element szkolnego kalendarza, ale także (a może przede wszystkim!) okazja do dzielenia się tym, co najważniejsze – okazja do dzielenia się sercem.
„Jedni poświęcają czas, inni dają pieniądze, swoją energię i zapał. Wszyscy dają serce!” – tymi słowami pani dyrektor Renata Zapaśnik podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że orkiestra w Ostrówku zagrała po raz kolejny.

/Sztab WOŚP/

265 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
BUDŻET GMINY ŁOCHÓW NA 2020 ROK ZATWIERDZONY

Zgodnie z nową Uchwałą Budżetową Gminy Łochów na rok 2020 planowane dochody w roku 2020 wyniosą 96.499.297,40 zł w tym:...

Zamknij