ggg ggg ggg ggg

Wójt Zenon Zadróżny
i Radni Gminy Dąbrówka złożyli ślubowanie

W poniedziałek, 6 maja w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, miało miejsce zaprzysiężenie nowego Wójta Gminy Dąbrówka Zenona Zadróżnego oraz ślubowanie radnych kadencji 2024-2029.

SONY DSC

Podniosłemu wydarzeniu, które otwiera kadencję Rady Gminy 2024-2029, przewodniczyła Radna Senior Pani Małgorzata Kiedrzyńska.
W tym dniu oprócz mieszkańców Gminy Dąbrówka pojawili się także specjalni goście, m.in.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Uściński, Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski i przedstawiciele samorządu.
W trakcie uroczystości zostały również odczytane podziękowania od ustępującego Wójta i gratulacje dla następcy.
Niezwykle podniosłym i ważnym momentem uroczystości było zaprzysiężenie nowego Wójta Gminy Dąbrówka Zenona Zadróżnego. Wójt złożył ślubowanie, wygłaszając tekst roty ślubowania: „Obejmując urząd Wójta Gminy Dąbrówka, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Gminy Dąbrówka. Tak mi dopomóż Bóg”.
Swoje pierwsze oficjalne wystąpienie Wójt rozpoczął od złożenia podziękowań małżonce, wszystkim osobom, które go wspierały i motywowały do działania podczas kampanii przedwyborczej oraz wyborcom.
– Dziękuję najbardziej mieszkańcom. Mieliśmy największą frekwencję w powiecie, a ja uzyskałem świetny wynik. Wygrałem w pierwszej turze, więc ten mandat społeczny mam bardzo duży, co jest wielkim sukcesem, ale również zobowiązaniem. Zobowiązuje mnie do tego, żebym go nie zmarnował i żebym Państwa nie zawiódł. I nie zawiodę – powiedział wójt Zenon Zadróżny podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dąbrówka, a następnie zwrócił się do nowo wybranych Radnych:
– Mamy wszyscy ten sam cel. Chcemy, żeby nam się gmina rozwijała, żeby mieszkańcy byli zadowoleni i żebyśmy z tej gminy byli dumni, żeby się tu dobrze żyło. Więc myślę, że będziemy tak samo działać. Ja bym chciał, żebyśmy wszyscy za 5 lat mogli tu stanąć z podniesioną głową przed mieszkańcami i być dumni z tej kadencji, bo tak naprawdę dopiero to będzie naszym sukcesem – podkreślił Wójt Zadróżny przypominając radnym, sołtysom i pracownikom samorządu, że od dziś „rozpoczynamy pięć lat intensywnej pracy na rzecz rozwoju Gminy Dąbrówka”.
Podczas sesji inaugurującej kadencję 2024 – 2029 ślubowanie złożyli nowi Radni:

Małgorzata Dziążak,
Edyta Grześkiewicz,
Iwona Górczak,
Dagmara Jaworska Bednarek,
Małgorzata Kiedrzyńska,
Sylwester Kryszkiewicz,
Ewelina Kuchta,
Patrycja Kujawska,
Anna Katarzyna Kurek,
Helena Kuśkowska,
Paweł Marciniszyn,
Wojciech Marcinkiewicz,
Andrzej Rosa,
Stanisław Szczepański,
Paweł Wilkowski.

Pierwszą decyzją Rady Gminy Dąbrówka nowej kadencji był wybór jej przewodniczącego. Nową Przewodniczącą Rady została Anna Katarzyna Kurek, a Wiceprzewodniczącym Stanisław Szczepański.
Wszystkim Państwu – Radnym i Wójtowi gratulujemy i życzymy dobrej, owocnej współpracy.
Życzymy, by wszystkie zaplanowane działania i przedsięwzięcia, zawarte w programach i celach wyborczych udało się zrealizować z korzyścią dla gminy i lokalnej społeczności.

/L.S.-K., rl/

182 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Radzyminie kadencji 2024-2029

We wtorek, 7 maja równo miesiąc po wyborach samorządowych, nowo wybrani Radni Rady Miejskiej w Radzyminie odebrali zaświadczenia o wyborze...

Zamknij