ggg ggg

Wójt Radosław Korzeniewski promował Gminę Dąbrówka podczas II Kongresu Młodego Samorządu…

W dniach 7-9 kwietnia w Dusznikach Zdroju, odbył się II Kongres Młodego Samorządu z udziałem najmłodszych i najaktywniejszych samorządowców z całej Polski. Wśród nich, nie mogło oczywiście zabraknąć najmłodszego w Polsce wójta – Radosława Korzeniewskiego, wójta Gminy Dąbrówka.

zz

Odbywający się po raz drugi Kongres Młodego Samorządu, miał na celu integrację środowiska młodych samorządowców, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów.
W programie przewidziane były prelekcje znanych osób, w tym doświadczonych samorządowców, przedstawicieli świata biznesu, mediów i nauki. Kongres miał na celu również wymianę doświadczeń pomiędzy młodymi samorządowcami i to stanowi jego największą wartość.
– Tegoroczne spotkanie w Dusznikach Zdroju było zorganizowane na najwyższym poziomie, podobnie jak przed rokiem, gospodarz kongresu – Piotr Lewandowski dołożył wszelkich starań, aby wszystko przebiegło sprawnie i ciekawie – relacjonuje wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, który na tegorocznym Kongresie gościł w towarzystwie kolegów z regionu: wójta Strachówki Piotra Orzechowskiego, burmistrza Marek Jacka Orycha oraz wójta gminy Andrzejewo Michała Rutkowskiego.
– Organizatorzy kongresu zaproponowali kilka interesujących paneli dyskusyjnych. Pierwszy z nich to „Puder nie gryzie” poprowadzony przez p. Marka Czyża dziennikarza „Bez retuszu”, który udzielał dziennikarskich rad, jak się zachować w kontaktach z mediami i przed kamerami, jak mówić, jakich słów i sformułowań unikać. Drugi panel pod hasłem „I nigdy nie włączysz komórki swojej” był bardzo praktyczny dla samorządowców, podpowiadał jak pogodzić życie prywatne ze służbowym, co nie jest takie łatwe. Trzeci panel skupiał się na zależnościach finansowania samorządów przez banki, o tym jak wypracować partnerskie relacje w kontaktach ze światem bankowości. Odbył się również wykład prof. Romualda Szeremietiewa, mojego wykładowcy z AON, który wygłosił interesujący wykład o obronie terytorialnej. Najciekawszy jednak w moim przekonaniu wykład należał do prof. Mariusza Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej. Profesor prowadził panel poświęcony profilaktyce uzależnień, dopalaczy czy alkoholizmu wśród młodzieży. Spostrzeżenia i tezy sformułowane podczas tej prelekcji były na tyle inspirujące, że już planujemy z profesorem pogadanki profilaktyczne na terenie naszej gminy – mówi wójt Radosław Korzeniewski. Dodaje przy tym, że chyba najważniejszą korzyścią płynącą z kongresu była możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy najmłodszymi samorządowcami. – Pojawiły się nowe koncepcje, inspiracje. Było widać różnicę, w tamtym roku wszyscy byli tuż po wyborach, chłonni wiedzy, a w tym roku wrócili już bardziej pewni siebie, mieli pierwsze ciekawe doświadczenia, rozmowy dotyczyły konkretów. A poza tym, miałem kolejną okazję do promowania Gminy Dąbrówka. Okazuje się, że organizowane przez nas uroczystości patriotyczne cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kolegów i koleżanek samorządowców z całej Polski. Wszyscy pytali się jak technicznie zorganizować taką uroczystość jak np. obchody „Weller 2” w Kołakowie, ze skokami spadochronowymi i nocnym biegiem, co bardzo miło mnie zaskoczyło i utwierdziło w przekonaniu, że udaje nam się w Gminie Dąbrówka realizować naprawdę oryginalne i ciekawe pomysły – mówi z satysfakcją wójt Radosław Korzeniewski. /R.L./

1 191 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podziękowanie wójta Dąbrówki Radosława Korzeniewskiego

Wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, pragnie serdecznie podziękować Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów upamiętniających 72. rocznicę zrzutu żołnierzy...

Zamknij