ggg ggg
ggg ggg

Wojewoda Mazowiecki z wizytą w Łochowie

W Urzędzie Miejskim w Łochowie 7 grudnia odbyło się spotkanie, w którym gościem wyjątkowym był wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Spotkanie wiązało się z uroczystym otwarciem i poświęceniem przebudowanych dróg gminnych nr 420418W w Samotrzasku i nr 420406W w Dąbrowie oraz drogi powiatowej Ogrodniki – Grabowiec w gminie Stoczek. Uczestniczyli w nim wraz z wojewodą mazowieckim: kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, dyrektor biura senatorskiego Marszałek Marii Koc – Michał Piotrowski, starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk, wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik. Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski zaprosił również samorządowców z powiatu węgrowskiego, radnych powiatu m.in. Artura Lisa, radnych miasta i gminy Łochów na czele z przewodniczącym Rady Andrzejem Suchenkiem, mieszkańców i pracowników UM w Łochowie. W trakcie rozmowy wymieniono informacje na temat inwestycji, sytuacji powiatu oraz gminy, a ze swej strony wojewoda Sipera podzielił się uwagami na temat bieżącej sytuacji politycznej: „Jesteśmy twórcami swojego sukcesu – sami… Zobaczcie, ile udało się nam zrobić” – zwrócił się do samorządowców, mówiąc o drogach w dniu spotkania zmodernizowanych i tych już wykonanych oraz kolejnych, które utworzą całą sieć dróg, z których skorzysta cały rejon wschodni kraju. „Ja jestem tylko wykonawcą, rząd może tylko pomagać, a nie przeszkadzać, ale łatwiej pracować nam tam, gdzie jest współpraca” – podkreślał wagę porozumienia się z samorządowcami i zdeklarował taką pomoc oraz współpracę dla samorządów.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety: www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy pod artykułem fragmenty filmów z wypowiedziami wojewody mazowieckiego i burmistrza Łochowa.
/Janina Czerwińska/

1 914 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste otwarcie i poświęcenie dwóch dróg gminnych i jednej powiatowej

Uroczyste otwarcie i poświęcenie przebudowanej drogi gminnej nr 420418W w Samotrzasku. Udział w tym wydarzeniu wzięli; wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, starosta...

Zamknij