ggg ggg

WITAJ SZKOŁO

 Uroczyste Msze św. w: Łochowie, Ostrówku, Kamionnie, Gwizdałach i Ogrodnikach rozpoczęły nowy rok szkolny 2017/2018 dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łochów. W samym mieście Mszę w intencji: uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty celebrował ks. Przemysław Łoza, wikariusz parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP.

 

fot1

 

1 września to tradycyjnie pierwszy dzień szkoły, ale w tym roku wyjątkowo uczniowie mogli liczyć na wolny pierwszy weekend września, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej rok szkolny rozpoczął się w poniedziałek, 4 września. Tego dnia w siedmiu placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę naukę rozpoczęło ponad 2 tys. uczniów. W mieście: Szkoła Podstawowa Nr 1 – 255 uczniów, Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami Gimnazjum – 314 uczniów, Szkoła Podstawowa Nr 3 – 634 uczniów i Samorządowe Przedszkole – 120 maluszków. Do tych liczb należy dodać jeszcze 385 uczniów ze szkoły w Ostrówku, 375 z Kamionny i 180 z Gwizdał.
Wraz z pierwszym dzwonkiem nie wszystko było tak jak przed wakacjami. Od tego roku w związku z reformą systemu oświaty nie ma już pierwszej klasy gimnazjum, ale w zamian za to jest siódma klasa szkoły podstawowej. To nie koniec zmian w łochowskiej oświacie. Od 1 września dwie placówki w wyniku rozstrzygniętych konkursów mają nowych dyrektorów. W Szkole Podstawowej Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi dyrektorem została Renata Jaczewska – wieloletni nauczyciel sąsiadującego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Sadzewiczowej, a nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku jest teraz Renata Zapaśnik.
W ostatnich dniach sierpnia dużo emocji, szczególnie wśród rodziców budziło rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK. Było to spowodowane trwającym od 7 lipca remontem związanym z termomodernizacją obydwu budynków szkoły, które do tej pory były ogrzewane piecami na węgiel. Na uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego burmistrz Robert Gołaszewski podziękował wszystkim osobom, które w czasie wakacji pomagały w pracach, aby rok szkolny mógł rozpocząć się zgodnie z planem.
– … Harmonogram był bardzo napięty. Oprócz planu, jak to często bywa w starym budynku ciągle pojawiały się nieprzewidywane sytuacje. Były nerwy i emocje, ale najważniejsze, że się udało. Wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego odwiedzałem szkołę w czasie wakacji, czasem kilka razy dziennie i widziałem, jak roboty posuwają się we właściwym kierunku. Myślę, że byli dyrektorzy tej placówki Śp. Kazimierz Oniszk i Jacek Paszkiewicz byliby dumni tak, jak obecnie pani dyrektor Magdalena Sobiczewska, że ta stara, ponad stuletnia szkoła dalej będzie służyła edukacji kolejnych pokoleń… Zostały rozebrane piece, zrobione centralne ogrzewanie i wymienione drzwi oraz oświetlenie. Mamy nowe ocieplone podłogi, wymienione okna i pokrycie dachowe, ale musimy mieć świadomość, że prace dalej będą trwały, aż do końca kwietnia następnego roku. W związku z tym, na czas tych robót szkoła musiała przejściowo dostosować plan zajęć. O wszystkich szczegółach na bieżąco będzie Państwa informować pani dyrektor. Proszę bardzo rodziców o zrozumienie dla tej sytuacji i chcę zaznaczyć, że wszystkie dzieci są tu bezpieczne, ponieważ teren prac jest zabezpieczony.
Na koniec burmistrz Gołaszewski złożył życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z radością rozeszli się do swoich odnowionych klas.

 

267 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Łochowskie konie najpiękniejsze na Mazowszu

W dniu 03.09 2017 r. w Siedlcach odbyła się Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych.    Była to część większej imprezy...

Zamknij