ggg ggg

Łochowskie konie najpiękniejsze na Mazowszu

W dniu 03.09 2017 r. w Siedlcach odbyła się Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych. 

 

fot1

Była to część większej imprezy „XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym”. W imprezie wystawiano ponad 40 koni z terenu województwa mazowieckiego w różnych kategoriach. 

W klasie klaczy małopolskich znalazły się dwie klacze z hodowli Pana Antoniego Dybki z Łochowa. Klacze te okazały się bezkonkurencyjne zdobywając dwa pierwsze miejsca, znacznie wyprzedzając punktowo pozostałe konie. Najlepsza klacz, trzyletnia Panama uzyskała najwyższą notę ze wszystkich koni prezentowanych na wystawie. Druga była klacz Pawana w wieku 22 lat, z notą niższą tylko o 1.5 pkt od swojej córki.
To nie pierwszy sukces Pana Antoniego i jego koni. Na Specjalistycznej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, tj. XI Mazowieckiej Wystawie Klaczy Hodowlanych w Poświętnem 10-11.06.2017 r. klacz Panama również zajęła 1 miejsce w klasie klaczy małopolskich z najwyższą notą spośród wszystkich wystawianych koni . W 2013 roku pokaz ten wygrała klacz Pawana, a w 2015 roku klacz Parma.
Panu Antoniemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w hodowli. Foto: Rafał Krasieńko

 

373 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystawa prac konkursowych na koncepcję architektoniczną Muzeum Dom Rodziny Pileckich

8 września 2017 r. w Ratuszu Miejskim w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac konkursowych na projekt architektoniczny...

Zamknij