ggg ggg

Wiele dziesięcioleci czekał Grabówiec na piękną świetlicę

W sobotę, 5 października 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w miejscowości Grabówiec położonej w malowniczym zakątku gminy Pułtusk.

Licznie przybyli na otwarcie świetlicy mieszkańcy Grabówca, ale też nie zabrakło przedstawicieli władz Gminy Pułtusk obecnych i z poprzedniej kadencji i Powiatu Pułtuskiego, wykonawcy obiektu oraz gospodarzy sołectwa Grabówiec. Wśród gości byli m.in. wicestarosta Beata Jóźwiak. przewodniczący Rady Powiatu Pułtuskiego Tadeusz Nalewajk (oboje kandydujący w najbliższych wyborach). Zarówno pani sołtys, jak i zabierający głos goście wspominali, jak wiele wysiłku społeczność Grabówca włożyła w budowę świetlicy oraz jak cieszą się z obecnego przeistoczenia obiektu w piękną, zadbaną i nowoczesną instytucję po długich dziesięcioleciach czekania.
Roboty budowlane przy świetlicy wiejskiej w Grabówcu zakończono 30 czerwca br., a pozwolenie na użytkowanie uzyskano 2 września po przeprowadzonych kontrolach przez służby pożarnicze, sanitarne, dozoru technicznego i nadzoru budowlanego. W nowej świetlicy o pow. prawie 372 m2 są dwie sale przeznaczone dla 70 i 40 osób. W skład zaplecza wchodzą pomieszczenia kuchenne, sanitariaty oraz garaż. Świetlica posiada własną kotłownię na gaz płynny. Od strony drogi został urządzony parking. Koszt robót budowlanych wyniósł ponad 1 174 500 zł i został sfinansowany w całości ze środków własnych Gminy Pułtusk. Dzięki realizacji projektu „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku” zmieniło się na lepsze otoczenie wyremontowanej świetlicy. W minioną sobotę władze gminy dokonały uroczystego otwarcia inwestycji. Wydarzeniu towarzyszyło przecięcie wstęgi, którego dokonali: burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk, były przewodniczący Rady Miasta Andrzej Wydra, sołtys Grabówca Henryka Pielachowska, były burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz i przedstawiciel wykonawcy. Decyzja o przebudowie i rozbudowie świetlicy została podjęta w 2017 roku, a w grudniu 2018 burmistrz K. Nuszkiewicz podpisał umowę z firmą eMPOL Jarosław Maliszewski z Sokołowa-Parcele, wykonawcą robót.
Uroczystość uświetnił występ gorąco oklaskiwanych lokalnych wykonawców z Artystycznego Zespołu Estradowego Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Następnie wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek.
/KW/

837 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Relacja z wydarzeń lokalnych – KGW kobiety Gospodarne i Wyjątkowe

W miesiącu wrześniu na terenie Gminy Zaręby Kościelne odbyły się dwa ważne wydarzenia integrujące lokalną społeczność. Były to Pikniki Ekologiczne...

Zamknij