ggg ggg

Relacja z wydarzeń lokalnych – KGW kobiety Gospodarne i Wyjątkowe

W miesiącu wrześniu na terenie Gminy Zaręby Kościelne odbyły się dwa ważne wydarzenia integrujące lokalną społeczność.

Były to Pikniki Ekologiczne „Zdrowo, smacznie i wesoło na wsi”, które odbyły się dnia 15 września w Chmielewie oraz dnia 29 września w miejscowości Kępiste-Borowe.
Inicjatorami i jednocześnie organizatorami przedsięwzięć były nowo powstałe na terenie gminy Koła Gospodyń Wiejskich, posiadające siedziby w tych właśnie miejscowościach.
Panie przygotowały poczęstunek – przepyszne, zdrowe potrawy przyrządzone z płodów rolnych lokalnych gospodarstw. Imprezy uświetniły występy zespołów ludowych „Zapominajka” z Zarąb Kościelnych, „Małkinianka” z Małkini Górnej oraz „Kwiaty Polskie” z Chmielewa.
Na dzieci czekały konkursy: w Chmielewie – konkurs przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy w Zarębach Kościelnych o „Ochronie i promocji zdrowia”; w Kępistach-Borowych – konkurs rysunkowy pod hasłem: „Moje ulubione warzywa i owoce”, animacje i wiele innych atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, gry, zabawy, malowanie buzi, wata cukrowa.
Osoby dorosłe natomiast, mogły wziąć udział w „Konkursie Ekologicznym” – zorganizowanym w Kępistach-Borowych, a w Chmielewie – „Konkursie Kulinarnym” na zdrową potrawę z produktów pochodzących z pól i ogrodów.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka, a ze względu na to, że w konkursie Kulinarnym brało udział wiele wspaniałych potraw, Jury zdecydowało się przyznać uczestnikom kilka wyróżnień, dla których nagrody ufundowała Wójt Gminy Zaręby Kościelne Pani Urszula Wołosiewicz.
Imprezy zostały zorganizowane ze środków pozyskanych z Funduszu Składkowego KRUS w ramach konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony zdrowia pt. ,,Wsparcie działań promujących ochronę zdrowia i profilaktykę zdrowotną wśród rolników i członków ich rodzin” oraz przy wsparciu finansowym i pozafinansowym lokalnych władz samorządowych – Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Zaręby Kościelne, których przedstawiciele swoją obecnością podnieśli rangę wydarzeń.
Przedsięwzięcia czynnie wspierały: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół Doradców Rolniczych z Ostrowi Mazowieckiej, Ochotnicze Straże Pożarne z Chmielewa i Zarąb Kościelnych, a także Małkińska Policja. Serdecznie dziękujemy.
Pogoda dopisała. Zabawy w plenerze trwały wiele godzin.
Czekamy na kolejne inicjatywy organizowane dla lokalnej ludności. /Info/

480 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Fundusz Dróg Samorządowych – dofinansowanie dla Gminy Andrzejewo

W dniu 23 września 2019 r. w Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Wójt Gminy Beata Ponichtera otrzymała dofinansowanie dla...

Zamknij