ggg

„Wesoła Nowina” w Dąbrówce

To był jeden z najbardziej magicznych koncertów, jakie zorganizowano w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Na scenie ze świątecznym repertuarem wystąpili utalentowani muzycznie i wokalnie mieszkańcy gminy.

 

500

 

W mroźne, czwartkowe popołudnie, 6 stycznia w sali GCK, odbył się wyjątkowy koncert wpisujący się w obchody Święta Trzech Króli. Przed publicznością wystąpili utalentowani mieszkańcy gminy Dąbrówka. Zdolni wokaliści i instrumentaliści przepięknie wykonali znane polskie kolędy i oryginalne pastorałki.
Tego wieczoru mieliśmy okazję posłuchać państwa: Oksanę, Pawła i Dominika Getków, którzy rozpoczęli koncert kolędą „Wesoła Nowina”. (W kolejnym utworze pt. „Zapłonęła gwiazda” Dominik towarzyszył rodzicom grą na trąbce). Na scenie wystąpiły także: Gabrysia Eljasz i Gabrysia Oleksiak w kolędach: „Christmas Cracker” i „Lalalu” oraz trio: Julia Krzyżanowska, Ola Matuszewska i Wiktoria Szczapa w wykonaniu utworów: „Bo Mikołaj jedzie już” oraz „Merry Christmas everyone”. Z kolei, Adam Gmurczyk zaprezentował piosenkę świąteczną „Let it snow”, natomiast Gabriela Rzępołuch zaśpiewała utwór „Bóg narodzi się”, zaś Julia Rossa zagrała na pianinie i zaśpiewała „Lulajże Jezuniu”.
(Koordynatorem koncertu była Izabela Lewandowska, instruktor wokalny w GCK, która przygotowała młodzież do tego wydarzenia). Ponadto, publiczność mogła wysłuchać świetnego wykonania instrumentalnego znanych, polskich kolęd. „Dzisiaj w Betlejem” oraz „W żłobie leży” na saksofonie przepięknie zagrała Ewelina Pachulska, a Gabriela Rzępołuch na flecie poprzecznym wykonała kolędę „Gdy śliczna panna”. Mogliśmy posłuchać także kolędy „Jezus malusieńki”, którą na pianinie zagrał Michał Murza.
Podczas koncertu zaprezentowali się również wychowankowie Leszka Kupca- instruktora sekcji instrumentalnej GCK. Wysłuchaliśmy „Bóg się rodzi” w gitarowym wykonaniu Kacpra Wilkowskiego oraz „Cichą noc”, zagraną na keyboardzie przez Natalię Kryśkiewicz.
Zdecydowanie był to jeden z najbardziej magicznych koncertów, zorganizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Świąteczne spotkanie dopełniło wspólne, rodzinne kolędowanie, któremu na pianinie akompaniował Leszek Kupiec.
(Mamy nadzieję na kontynuowanie takich ciepłych, klimatycznych spotkań w kolejnych latach i już dziś serdecznie wszystkich Państwa na nie zapraszamy 🙂

/opr. GCK; rl/

882 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
To była największa impreza tegorocznego Finału WOŚP w powiecie wołomińskim!

W niedzielę, 15 stycznia odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Wołomin zebrał ponad 104 tys....

Zamknij