ggg ggg ggg ggg

W Starostwie Węgrowskim obradował Komitet obchodów 160. Rocznicy Powstania Styczniowego

9 stycznia 2023 r. zebrał się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie komitet powołany w ubiegłym roku celem upamiętnienia miejsc historycznych i odbywających się walk Powstania Styczniowego na terenie powiatu.

W 2023 roku przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku i z inicjatywy samorządu została zaproponowana współpraca polegająca na koordynacji wszystkich działań związanych z Powstanie Styczniowym i stworzenie wspólnego programu. Zainicjowane w 2022 r. spotkania są kontynuowane obecnie. Na zaproszenie Starosty Ewy Besztak zebrał się w dniu 9 stycznia 2023 r. komitet organizacyjny obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Członkowie komitetu, a zarazem organizatorzy obchodów z terenu powiatu węgrowskiego omawiali zagadnienia związane z planowanymi obchodami w gminach i powiecie. Udział wzięli oprócz władz powiatu na czele ze Starostą Węgrowskim m.in. senator Maria Koc oraz burmistrz Węgrowa i wójtowie gmin powiatu węgrowskiego. Koordynatorem obchodów został Roman Postek były dyrektor Zamku w Liwie. W trakcie spotkania omawiano KALENDARIUM WYDARZEŃ 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Jak ustalono obecna wersja kalendarza obchodów zostanie uzupełniona o dodatkowe wydarzenia i projekty. Jednym z najbliższych wydarzeń będzie Uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, która zostanie przeprowadzona w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie. Na miesiąc styczeń zaplanowanych jest również kilka innych m.in.: zapalenie zniczy w miejscach pamięci na terenie powiatu, czy odsłonięcie tablicy pamiątkowej na dworcu kolejowym w Łochowie i koncert Wojska Polskiego. Można już przygotować się na obchody 160. Rocznicy bitwy pod Węgrowem z sesją popularno-naukową, inscenizacją bitwy na Rynku Mariackim w Węgrowie i uroczystościami patriotycznymi. Więcej informacji będziemy udostępniać po dokonaniu zmian lub korekt w bieżącym KALENDARIUM.

/KW/

416 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Zaręby Kościelne wysoko w rankingu inwestycyjnym

WSPÓLNOTA – Pismo Samorządu Terytorialnego – opublikowała coroczny ranking w zakresie inwestycji samorządowych. Pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych...

Zamknij