ggg

Koncert Pieśni Adwentowych

W Ramach Festiwalu Zbliżenia Kultur „Melodie Bożych Trąb” Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zorganizował sześć Koncertów Pieśni Adwentowych.

Koncerty odbyły się w Kościołach Parafialnych Gminy Łochów gdzie parafianie z pobliskich miejscowości  mogli wysłuchać przepięknych utworów w wykonaniu Beaty Oleszek i Witolda Brody.

Naszymi gośćmi jak już wspomniano była Beata Oleszek, która pochodzi z Lubelszczyzny z miejscowości Kocudza o niezmiernie oryginalnych tradycjach śpiewu, gwary i obyczajach. Pani Beata na co dzień występuje w zespole Jarzębina jak również bierze udział w przeróżnych projektach artystycznych. Natomiast Witold Broda jest skrzypkiem, lirnikiem i liderem Kapeli Brodów. Jest subiektywnym etnografem. Od 30 lat dokumentuje muzykę i obyczaje polskiej wsi. Prowadzi działalność: koncertową, warsztatową i animacyjną. Obydwoje koncertują w Polsce i za granicą.

Ku naszej uciesze mogliśmy liczyć na dużą  publiczność, która oklaskiwała każdy utwór naszych Artystów. Pomimo chłodu panującego w środku Kościołów rozgrzewał nas donośny profesjonalny głos Beaty, której akompaniował Witek Broda na lirze i skrzypcach. Pieśni Adwentowe były śpiewane w gwarze, pochodzącej z pod  lubelskiej wsi, w   której wychowywała się jako mała dziewczynka pani Beata. Serdecznie dziękujemy Artystom za niezapomniane chwile jakie mogliśmy przeżyć podczas okresu Adwentu.

/MiGOK Łochów/

1 510 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Konferencja „Specjalne potrzeby edukacyjne – realne wyzwania szkoły, nauczyciela,rodziny”

7 grudnia w Sali Konferencyjnej na dworcu PKP w Łochowie odbyła się konferencja pt. „Specjalne potrzeby edukacyjne- realne wyzwanie szkoły,...

Zamknij