ggg ggg

W Nieporęcie można zrobić badanie w kierunku określenia przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

Centrum Medyczne Nieporęt sp. z o. o. informuje, że od poniedziałku, 4 maja w ramach świadczeń komercyjnych można wykonać badanie określające poziom przeciwciał na koronawirusa SARS-CoV-2. Wbrew doniesieniom medialnym, placówka nie będzie wykonywała testów na koronawirusa.

Centrum Medyczne Nieporęt nie wykonuje testów na koronawirusa SARS-CoV-2, tylko badania laboratoryjne w kierunku określenia przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-Cov-2.
Badania określające poziom przeciwciał służą do: wykrywania osób, które zakażenie mogą przechodzić bezobjawowo, a które mogą być źródłem infekcji dla innych ludzi. Kierowane są do osób, które przechorowały i chcą mieć pewność, że w ich organizmie wytworzyły się przeciwciała; dla osób, które mogły mieć kontakt z osobami chorymi, a nie spełniają kryteriów do wykonania testów metodą genetyczną; dla osób, które przeszły powikłaną infekcję grypopodobną, a nie byli badani w kierunku koronawirusa; dla osób, które są narażone na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (personel szpitali) a także dla osób, które mają kontakt z wieloma ludźmi (policja, personel sklepów, aptek).
Badania wykonywane są w ramach świadczeń komercyjnych. (W dniu badania należy okazać potwierdzenie przelewu).
Ceny za poszczególne rodzaje badań przedstawiają się następująco: Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG, półilościowo (Euroimmun) – cena badania 150 zł; Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgA, półilościowo (Euroimmun) – cena badania 150 zł; Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG, półilościowo (Snibe) – cena badania 150 zł; Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgM, półilościowo (Snibe) – cena badania 150 zł; Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG i IgM, półilościowo (Snibe) – cena badania 240 zł; Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG i IgA, półilościowo (Euroimmun) – cena badania 240 zł.
Badania te ze względu na zachowanie bezpieczeństwa będą wykonywane tylko 1 raz w tygodniu w środy, w godzinach 8:00 – 8:30. Czas oczekiwania na wynik badania wynosi ok. 3-5 dni.
Osoby chcące poddać się badaniu proszone są o kontakt z przychodnią, tel.: (22) 767 57 20;
(22) 772 32 13; (22) 772 32 05.
/opr. KW/

290 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne Święto Narodowe - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - miało nieco inny charakter niż co roku. Z uwagi na...

Zamknij