ggg ggg ggg

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne Święto Narodowe – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – miało nieco inny charakter niż co roku. Z uwagi na epidemię koronawirusa uroczystości w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się w formie dostosowanej do obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Obchody kolejnej już 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Ustawy Rządowa z 1791 przyjętej przez Sejm Czteroletni i uważanej za najnowocześniejsza w tamtych czasach, rozpoczęto w Ostrowi Mazowieckiej od mszy świętej. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona została msza św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego oraz oddalenie epidemii koronawirusa. Następnie obok, na placu Wolności odegrany został hymn narodowy i zostały złożone wiązanki kwiatów pod obeliskiem. W tym roku w imieniu wszystkich mieszkańców i władz złożyli kwiaty trzej przedstawiciele samorządów – starosta ostrowski Zbigniew Chrupek, burmistrz miasta Jerzy Bauer i wójt gminy Waldemar Brzostek. Hołd i kwiaty złożyli też przedstawiciele wojska oraz ZS nr 1, a harcerze zapalili znicze.
W ramach obchodów tej ważnej rocznicy Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej podświetlił budynek na biało i czerwono. Iluminacja zapłonęła i upamiętniała rocznicę w godz. 20:00-23:00.

/oprac. J.Cz./

222 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij