ggg ggg

VIII Jesienny Turniej Piłkarskich 6-tek o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie

Od ośmiu lat na kompleksie boisk „Moje boisko – Orlik 2012” w Zabrodziu organizowany jest turniej piłkarski o Puchar Wójta dla mieszkańców Gminy. 

fot1Do rywalizacji w dniu 4.11.2017r. zgłosiło się 7 zespołów, w tym: „Zabrodziaczek” – znany z wielu osiągnięć w Lidze Fanów, Lidze Bobra i innych ligach. Zagrali też piłkarze z Obrębu, Adelina i Niegowa. Najstarsza grupa składająca się głównie z rodziców, wystąpiła pod nazwą „40+” , zaś najmłodsza – to ministranci zgłoszeni pod nazwą „Żaki”.
Zagraliśmy 13 meczów po 20 minut każdy. O godzinie 9:00 Sędzia Główny zawodów – Pan Mirosław Markowski wezwał do rozgrywek grupę A: Zabrodziaczek – „40+” wynik 7:0, Niegów – Zabrodziaczek wynik 0:0, Niegów – „40+” wynik 3:1. Mimo, że drużyna 40+ nie wyszła z grupy, to właśnie im, jako jedynym w całym turnieju udało się strzelić bramkę zespołowi z Niegowa. W grupie B zagrali: Obrąb – Żaki 5:0, Raki – Adelin 3:4 (Raki początkowo prowadziły 3:1), Żaki – Raki 0:8, Obrąb – Adelin 2:1, Adelin – Żaki 7:0, Raki – Obrąb 2:4. Po tych sześciu spotkaniach odpadły „Raki” i „Żaki”. Kolejne mecze to: spotkania krzyżowe A1 Zabrodziaczek – B2 Adelin 7:1 oraz A2 Niegów – B1 Obrąb 2:0. Mecz o 3 miejsce piłkarze z Obręba wygrali z zawodnikami z Adelina wynikiem 0:6.
Finał okazał się zaskakujący. Spotkały się po raz drugi dzisiejszego dnia drużyny, które wcześniej grały w grupie A i uzyskały tam remis. Tym razem to ekipie z Niegowa udało się zdobyć zwycięskie dwa gole i zostać Mistrzami.
Wójt Tadeusz Michalik wręczył zwycięzcom rozgrywek puchar i medale. Błażej Grabowski (puszczony jeden gol) zdobył statuetkę najlepszego bramkarza. Natomiast statuetkę króla strzelców (9 bramek) otrzymał zawodnik z Obrębu – Sebastian Nadaj. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 80 zawodników.
Kolejnego dnia, tj. 5.11.2017, odbył się III Jesienny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie. Tym razem na sali gimnastycznej, pod czujnym okiem sędziego – Pana Piotra Nidy rozegrano 6 meczów. Dwie gminne drużyny (Białe Węgorze i Adamy) zaprosiły do rywalizacji 2 ekipy z sąsiedniej gminy. Była to „Czarna Skra” z Dąbrówki i Chruściele. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Wynik końcowy to 1 miejsce dla Czarnej Skry- zdobyte 8pkt, 2 miejsce Chruściele- 5pkt, 3 miejsce Adamy- 4pkt, a Białe Węgorze zdobyły 1pkt.
Wszyscy zawodnicy z podium otrzymali medale, zaś statuetkę najlepszego zawodnika z Gminy Zabrodzie otrzymał Dawid Dąbrowski.

/Animator Arkadiusz Górek/

Galeria Zdjęć

805 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kwesta 2017 w Łochowie

Tegoroczna kwesta organizowana w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Łochowie odbyła się  już po raz szósty. Jesienią 2012...

Zamknij