ggg
ggg ggg

Kwesta 2017 w Łochowie

Tegoroczna kwesta organizowana w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Łochowie odbyła się  już po raz szósty.

fot1Jesienią 2012 roku w środowisku Łochowskiego Klubu Gazety Polskiej pojawił się pomysł na jej organizację. Zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę pomnika, który wita wszystkich przekraczających cmentarną bramę napisem na tablicy „Poległym i Pomordowanym …”. Wówczas to pomysł zyskał akceptację ówczesnego proboszcza ks. kan.Ryszarda Nicponia i jest kontynuowany corocznie.  W międzyczasie z inicjatywy radnych Rady Miejskiej zmieniono tablicę i godło, bo te przypominały jeszcze czasy komunistyczne. W tym roku dzięki ofiarności darczyńców padła rekordowa suma 4 tys. 941 zł. Środki wpłacono na specjalne subkonto utworzone na koncie łochowskiej parafii, na którym jest już 21 tys. 966 zł. Budowę i odsłonięcie nowego pomnika organizatorzy planują w przyszłym 2018 roku, jako jedno z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nowy pomnik ma zyskać też wymiar duchowy poprzez uroczyste wmurowanie próbek ziemi pobranych  z różnych miejsc uświęconych krwią żołnierza polskiego.         

/Info/

Galeria Zdjęć

829 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Z udziałem Wyszkowa w Senacie RP podsumowano akcję „Lato z Polską”

W siedzibie Senatu RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie 24 października odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Lato z Polską”, w...

Zamknij