ggg

Uroczyste otwarcie nowego boiska i zmodernizowanej ulicy Małołęckiej

W piątek, 19 września, w Izabelinie odbyła się uroczystość otwarcia dwóch inwestycji – nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej oraz drogi powiatowej, ulicy Małołęckiej, po modernizacji.

dscf9974
Szkoła z roku na rok pięknieje i bogaci się w nowe obiekty podnoszące standard tej placówki oświatowej. Od 19 września już oficjalnie szkoła może korzystać z usytuowanego obok boiska wielofunkcyjnego z bieżnią i skocznia w dal oraz wszystkimi urządzeniami umożliwiającymi rozgrywanie meczy piłkarskich, siatkówki i gry w piłkę ręczną. Boisko ma wymiary 30 x 40 m, ogrodzenie i oświetlenie, specjalne siedziska. Wójt Maciej Mazur po zgłaszanych przez społeczność szkolna postulatach o konieczności zapewnienia uczniom odpowiedniej bazy sportowej, skierował wniosek do radnych Rady Gminy, która zdecydowała o finansowaniu inwestycji. W 2013 roku wykonano dokumentację projektową, a w lipcu 2014 roku, po zakończeniu roku szkolnego na plac budowy wszedł wykonawca – firma ZIEL-BUD z Warszawy. Kolejną inwestycją tym razem w bezpieczeństwo uczniów była modernizacja ulicy Małołęckiej przebiegającej obok szkoły.
W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele samorządu, radni ze Stanisławowa Pierwszego Jarosław Koperski i Piotr Pietrucha. Wójt Maciej Mazur podziękował radnym za pomoc w realizacji inwestycji, podkreślając jej znaczenie w rozwoju sportowych pasji uczniów, a zastępca wójta Alicja Sokołowska, nadzorująca proces budowy, przypomniała dane techniczne boiska. Uczniowie ślubowali współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie uczciwej rywalizacji, dla chwały sportu i honoru szkoły. Nie zabrakło prezentów. Uczniowie otrzymali od wójta i wicestarosty piękne, nowe piłki do gry. Przecięcia wstęgi i symbolicznego przekazania boiska w użytkowanie dokonali: wójt Gminy Maciej Mazur, wicestarosta Robert Wróbel, przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski, dyrektor Wanda Biłas, sołtys Adam Banaszek, ksiądz proboszcz Tomasz Osiadacz, przedstawicielka Rady Rodziców Aneta Zaremba oraz uczennica klasy IV Klara Kempfi. Po poświęceniu boiska przyszła kolej na poświęcenie i uroczyste otwarcie zmodernizowanej ulicy Małołęckiej. Wicestarosta Robert Wróbel podkreślił znaczenie tej inwestycji dla bezpieczeństwa uczniów szkoły oraz wszystkich użytkowników drogi. Oprócz nowej nawierzchni, pobudowano parkingi i przejścia dla pieszych. To jedna z wielu tegorocznych powiatowych inwestycji na terenie gminy Nieporęt, o wartości łącznie przeszło 6 mln złotych (buduje się most, dwie ulice, niebawem zostaną oddane kolejne drogi). Podziękował wykonawcy Firmie STRABAG – inwestycję udało się zrealizować w 6 tygodni, oraz za wsparcie środkami przez wójta Nieporętu. Tym razem wstęgę zerwali młodzi rowerzyści, na znak dany im chorągiewka startową wspólnie przez wójta Macieja Mazura i wicestarostę Roberta Wróbla. Barwną oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie kl. V, piosenki wykonywali uczniowie kl. IIIa i IIIb, a układy taneczne IVa i IVb pod kierunkiem nauczycieli. Choreografia jednej z części nawiązywała do symboli olimpijskich, obejrzeliśmy także pokazy czirliderek. Zapraszamy na nasza stronę internetową www.kurier-w.pl, gdzie umieściliśmy filmiki z występów i fragmenty uroczystości.

Już 19 września na boisku rozegrane zostały pierwsze mecze z udziałem uczniów i mieszkańców. Wszyscy, łącznie z gośćmi, bawili się wspaniale.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości jej uczestnicy wzięli udział w pikniku przygotowanym przez sołtysa Adama Banaszka i Radę Sołecką. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchaną zjeżdżalnię, kulę zorbing, klaun wręczał balonowe niespodzianki i ogromne bańki mydlane. Stoiska z prażona kukurydzą i wata cukrową cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Goście zostali zaproszeni na gorące flaczki i pyszny bigos, a obok częstowano ciastem. Do tańca zagrał zespół Styl i nikomu nie chciało się wracać do domu.
/foto i oprac. Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

1 214 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
WIELKA GALA KICKBOXINGU W ZĄBKACH

27 września 2014 w hali sportowej Gimnazjum Nr 2 w Ząbkach odbyła się wyjątkowa Gala Sportów Walki pod nazwą „Ząbki...

Zamknij