ggg
ggg ggg

Uroczyste otwarcie boiska i parku rekreacji w Starych Załubicach

W ubiegłą sobotę, 31 sierpnia w obecności m.in.: senatora RP prof. Jana Żaryna, wicestarosty wołomińskiego Roberta Szydlika, wiceburmistrza Radzymina Krzysztofa Dobrzynieckiego, a także licznie przybyłych radnych gminnych i powiatowych, dokonano oficjalnego otwarcia boiska i parku rekreacji w Starych Załubicach.

Chociaż z nowoczesnego boiska, które powstało przy placu zabaw w Starych Załubicach mieszkańcy mogą korzystać już od początku lata, to oficjalne jego otwarcie miało miejsce dopiero w ostatnią sobotę wakacji i stanowiło doskonały pretekst do ich pożegnania w atmosferze rodzinnej zabawy.
Gospodarzem uroczystości była sołtys Starych Załubic Ewelina Jakubik, która zapowiadając ceremonię przecięcia wstęgi z trudem powstrzymywała wzruszenie. Trudno się temu dziwić zważywszy, ile serca i starań włożyła w to, aby tego typu obiekt sportowy wreszcie powstał nad Rządzą. Należy bowiem podkreślić, że załubickie boisko to efekt zgodnej współpracy sołtys Eweliny Jakubik, Rady Sołeckiej i Mieszkańców, na czele m.in. ze Sławomirem Ludwiniakiem, który był pomysłodawcą zgłoszenia projektu budowy boiska do radzymińskiego budżetu partycypacyjnego 2018. Ta idea szybko stała się instytucją i dzięki zaangażowaniu pani sołtys oraz mieszkańców miejscowości należących do parafii załubickiej, a przede wszystkim licznie oddanym przez nich głosom, projekt zakwalifikował się do realizacji.
Ubiegłosobotnia ceremonia symbolicznego przecięcia wstęgi, stała się okazją do podziękowania tym wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia: mieszkańcom, urzędnikom i samorządowcom gminnym oraz powiatowym.
W tej szczególnej chwili pani sołtys i mieszkańcom towarzyszyło wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się m.in.: senator RP prof. Jan Żaryn, wicestarosta wołomiński Robert Szydlik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk, członek Zarządu Powiatu Paweł Dąbrowski, radni powiatowi: Wiesław Mędrzycki, Marta Rajchert, Kazimierz Rakowski – były starosta, wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki, radni Rady Miejskiej w Radzyminie: Katarzyna Stokowska, Przemysław Śledź, Leszek Jankowski, Agnieszka Krawucka, Tadeusz Jędrasik, Ewelina Kostrzewa oraz prezes OSP St. Załubice dh Andrzej Siarna.
Wraz z przecięciem wstęgi na boisku, dokonano także symbolicznego otwarcia parku rekreacji, którego interesującą część stanowi skwer edukacyjny z opisami i okazałymi makietami ryb: szczupaka, suma i okonia. Został on zrealizowany przez starostwo powiatowe w Wołominie we współpracy z Gminą Radzymin, która przekazała powiatowi teren pod inwestycję.
Całość kompleksu złożonego z objętego monitoringiem boiska (na którym oświetlenie włączane jest smsem, a otwieranie ogrodzenia następuje po zbliżeniu Radzymińskiej Karty Mieszkańca) i skweru edukacyjnego uzupełnia sołecki plac zabaw.
Gratulując mieszkańcom i sołtysom parafii załubickiej parku rekreacji dodajmy, iż tuż po ceremonii otwarcia na boisku rozegrano I Turniej „Siatkówka nad Rządzą”. Sportowym zmaganiom towarzyszył piknik rodzinny z wieloma atrakcjami, podczas którego zaprezentowały się grupy taneczne CLOU i SALIO, a którego zwieńczenie stanowiła potańcówka z zespołem „Gratis”.

/R.L./

1 012 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja projektu „Przerwany marsz…” podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego w „Stalowej Jedynce”

W ubiegły poniedziałek, 2 września, punktualnie o godzinie 9:00 nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1...

Zamknij