ggg ggg ggg

Uroczyste obchody dziewięćdziesiątych urodzin Klubu Sportowego „Mazur”… (26.11.2013)

Okolicznościowym meczem towarzyskim z Hutnikiem Warszawa na stadionie przy Wołomińskiej, oraz uroczystą galą w hali sportowej ROKiS, w sobotę 16 listopada uczczono dziewięćdziesięciolecie istnienia Radzymińskiego Klubu Sportowego Mazur.

03

Trzeba powiedzieć, że w jubileuszowym spotkaniu z drużyną stołecznego Hutnika, którego muzyczna oprawę zapewniła Radzymińska Orkiestra Dęta, świętujący jubileusz gospodarze wykazali się ogromną gościnnością, pozwalając sobie na stratę aż dziesięciu bramek i strzelając tylko jedną honorową.
Po zakończonym meczu licznie przybyli goście, sympatycy, byli i obecni zawodnicy Mazura przenieśli się do hali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbyła się jubileuszowa gala z okazji 90-lecia klubu.
Wśród najważniejszych gości znaleźli się m.in.: członek zarządu PZPN i prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk, Witold Bogdański – wiceprezes MZPN, dziekan radzymiński ks. prałat Stanisław Kuć, burmistrz Zbigniew Piotrowski wraz z wiceburmistrzem Andrzejem Siarną, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Brodziak wraz z radnymi, a także przedstawiciele instytucji i sponsorzy.
Nie zabrakło sympatyków i miłośników klubu Mazur. Gospodarze mieli przyjemność gościć również przedstawicieli klubów z sąsiednich miejscowości: Huraganu Wołomin, Dolcanu Ząbki, Wichru Kobyłka, GKS Dąbrówka i Rządzy Załubice.
Oficjalnego powitania gości dokonał prezes Mazura Tadeusz Jędrasik.
Zebranym przedstawiona została bogata historia i dorobek radzymińskiego klubu oraz aktualne osiągnięcia.
Nie mogło oczywiście obyć się bez okolicznościowych życzeń i prezentów, za które wszyscy goście nagrodzeni zostali oklaskami. Największe brawa otrzymał jednak wieloletni członek Zarządu Mazura, radny Paweł Dąbrowski, który podkreślił, że największą siłą klubu są jego zawodnicy i kibice. – To Wy, Rycerze Mazura udowodniliście niejednokrotnie swoją postawą, występując chociażby w obronie obecnego stadionu przed planami sprzedaży, że ten klub jest dla naszej społeczności radzymińskiej bardzo ważny. Wychowało się w nim wiele pokoleń młodzieży, byli wśród nich wybitni sportowcy. I za tę niezłomną postawę, chcę Wam serdecznie podziękować – mówił radny Dąbrowski. Szczególnie uroczystą chwilę stanowiło wręczenie odznaczeń PZPN nadanych najbardziej zasłużonym działaczom i zawodnikom Mazura. Srebrne Odznaki z rąk prezesa MZPN Zdzisława Łazarczyka otrzymali: Tomczyk Zbigniew, Król Bogusław i Fabisiak Mirosław. Brązowe Odznaki odebrali: Jusiński Mirosław i Piwko Grzegorz. Z kolei, Złotymi Odznakami Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali: Gajewski Radosław, Płóciennikczak Adrian, Włódarczyk Grzegorz, Górecki Piotr i Gnatowski Bogusław. Odznaki Srebrne MZPN otrzymali: Łupiński Paweł, Stankiewicz Ireneusz, Suchocki Kamil, Kobylarz Krzysztof, Augustyniak Piotr, Wąsik Tomasz, Wyrzyński Marciń, Giera Daniel, Tarach Krzysztof, Aniołkowski Zbigniew. Złotym Medalem PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej udekorowano pana Mariana Ostaszewskiego. Gratulujemy.
Jakże miłą ceremonię wręczenia odznaczeń zakończyło rozdanie okolicznościowych dyplomów i podziękowań dla wszystkich sponsorów, darczyńców, instytucji i osób zasłużonych dla Mazura, po którym wszyscy goście udali się na urodzinowy bankiet, aby wznieść symboliczny toast za kolejne dekady sportowych sukcesów radzymińskiego klubu. (Których ze swej strony również gorąco życzymy). W imieniu prezesa RKS Mazur serdeczne podziękowania przekazujemy sponsorom – firmom i osobom prywatnym takim jak: pan Zbigniew Tomczyk, Bogusław Gnatowski, pani Małgorzata Roguska, państwo Czesław i Elżbieta Rucińscy, panowie Jerzy i Paweł Wojciechowscy, panowie Paweł Ćwiklak, Wiesław Ciałkowski, firmie Spółdzielnia Gminna SCH w Radzyminie reprezentowana przez p. Hannę Skibowską, również dyrektorowi Coca-Coli Tomaszowi Rymarkowi, Spółdzielni Mieszkaniowej Zorza. Szczególne podziękowania należą się panu Mirosławowi Jusińskiemu, burmistrzowi i Radzie Miejskiej, bez których jubileuszowa gala nie mogłaby się odbyć.
(W kolejnym numerze przedstawimy Państwu rys historyczny prezentujący dziewięćdziesięcioletnie dzieje klubu).
/opr. R.S. Lewandowski/

 Galeria zdjęć

2 903 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wołomin z tytułem Mazowieckiej Gminy Roku 2013 i srebrną statuetką Orła Mazowieckiego Samorządu !!! (26.11.2013)

Miło nam poinformować, że Gmina Wołomin znalazła się w czołówce najlepszych gmin na Mazowszu, zajmując drugie miejsce w konkursie „Mazowiecka...

Zamknij