ggg ggg ggg

Wołomin z tytułem Mazowieckiej Gminy Roku 2013 i srebrną statuetką Orła Mazowieckiego Samorządu !!! (26.11.2013)

Miło nam poinformować, że Gmina Wołomin znalazła się w czołówce najlepszych gmin na Mazowszu, zajmując drugie miejsce w konkursie „Mazowiecka Gmina Roku 2013”.

Prestiżowy tytuł przyznany został za realizację projektu „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin”, na który gminie udało się pozyskać środki zewnętrzne w wysokości 3 mln złotych.
W minioną sobotę, 23 listopada podczas gali „Polska Przedsiębiorczość 2013” burmistrz Ryszard Madziar odebrał srebrną statuetkę Orła Mazowieckiego Samorządu. Nagroda została przyznana decyzją Kapituły i Organizatorów Konkursu Mazowiecka Gmina Roku 2013 pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

101
Przyznając nagrody, Kapituła oceniała przede wszystkim działania związane z efektywnym wykorzystywaniem środków finansowych pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej, warunki sprzyjające inwestorom, innowacyjność działań związanych z ochroną środowiska, stan infrastruktury drogowej, podnoszenie poziomu edukacji, wsparcie dla służby zdrowia, zwalczanie bezrobocia, inne działania wynikające z ustawy i statutu samorządu, oraz dotychczasowe osiągnięcia uczestnika, zdobyte nagrody i wyróżnienia. Odbywający się od wielu lat konkurs ma na celu promowanie gmin województwa mazowieckiego, które stwarzają dogodne warunki dla inwestorów, dbają o poprawę infrastruktury, ochronę środowiska naturalnego, sprawność służby zdrowia oraz o wysoką jakość edukacji, umiejętnie wykorzystując przy tym środki finansowe pozyskane z Unii Europejskiej, dbając tym samym o wzrost jakości życia mieszkańców swojego regionu.
Jak napisali organizatorzy, konkurs skierowany jest do wszystkich gmin województwa mazowieckiego, które „realizując wzorcowo działania ustawowe oraz strategię rozwoju na rzecz społeczności lokalnej podnoszą standard życia mieszkańców oraz wykazują otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami.”
Konkurs organizowany jest w ramach Narodowego Programu Promocji POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2020 przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz firmę Europa 2000 Consulting.

102

Wołomin znalazł się w gronie najlepszych gmin na Mazowszu za realizację projektu „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin”. Projekt skierowany jest do osób niezamożnych z gminy Wołomin i ma na celu wyrównanie szans i poprawienie ich statusu społecznego. 200 rodzin otrzyma komputer stacjonarny, dostęp na 6 lat do Internetu, a także odbędzie 600 godzin szkoleń, które nauczą je korzystania z tych narzędzi. Od czerwca do września br. przez trzy miesiące trwał nabór uczestników do projektu. Komisja Rekrutacyjna dokonała już oceny formalnej oraz merytorycznej złożonych formularzy i wyłoniła 200 beneficjentów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie.
W najbliższych dniach zostanie ogłoszona stosowna lista, zaś osoby, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, zostaną poinformowane o dalszym przebiegu projektu (m.in. o terminach szkoleń komputerowych, czasie dostarczenia komputerów oraz terminie podpisania umowy na użyczenie sprzętu komputerowego i Internetu).
/opr. R.L./

100

2 527 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Walka o wyższy kontrakt dla Szpitala Powiatowego w Wołominie wciąż trwa! – Personel zapowiada kolejną demonstrację przed siedzibą NFZ (26.11.2013)

- Z przykrością stwierdzamy, że NFZ mimo wiedzy o sytuacji naszego szpitala nie jest skłonny, przynajmniej jak na razie, do...

Zamknij