ggg ggg
ggg ggg

Uratuj Życie – Masz To We Krwi!

22 sierpnia na Placu Miejskim w Wyszkowie odbył się Piknik Charytatywny pod hasłem „Uratuj życie – masz to we krwi!” zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

W miniony czwartek na Placu Miejskim w Wyszkowie w trakcie pikniku charytatywnego mieszkańcy Wyszkowa mogli wspomóc najmłodszych mieszkańców gminy Wyszków, czyli Magdę, Lenkę i Kubę. Udział w imprezie pod hasłem „Uratuj życie – masz to we krwi!” miał dwa wymiary: rozrywkowy i charytatywny. Przyjmowano i rejestrowano dawców szpiku oraz odbywała się zbiórka krwi. Materiały informacyjne i pakiety rejestracyjne dostarczyła Fundacja DMKS, a zbiórka krwi odbywała się w specjalnym krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Osoby oddające krew oprócz satysfakcji otrzymywały darmowe lody fundowane przez Delikatesy Winnica, a wśród osób wyrażających chęć rejestracji, jako dawca szpiku, losowano karnety na siłownię. O miłe spędzenie czasu i dobrą zabawę dla najmłodszych zadbały m.in.: Powerfit Klub dla kobiet, GoDan Strefa Uśmiechu, Pracownia Zabawy i Rozwoju Madu, Studio Urody Real Butterfly, Family Gym. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Leszczydołu Starego, które zajmowały się rejestracją dawców dodatkowo przygotowały ciasta domowej roboty. Atrakcją była zumba dla dzieci, MMA KIOS, plecenie warkoczyków, malowanie buziek, balony i poczęstunek oraz zabawa z postaciami z bajek.
W pikniku udział wzięły rodziny z dziećmi, ale być może frekwencja byłaby większa, gdyby zaproponowano inny dzień, czy inną godzinę oraz bardziej nagłośniono imprezę.

/J.Cz./

265 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„I Ty możesz zostać wolontariuszem”

W oddalonym o 30 km od Łochowa Brańszczyku, co roku odbywają się wczasorekolekcje dla osób o rożnym stopniu sprawności. Właśnie...

Zamknij