ggg
ggg ggg

„I Ty możesz zostać wolontariuszem”

W oddalonym o 30 km od Łochowa Brańszczyku, co roku odbywają się wczasorekolekcje dla osób o rożnym stopniu sprawności.

Właśnie tu nad malowniczym Bugiem znajduje się siedziba wspólnoty „Drabina Jakubowa”, która jest duszpasterstwem osób niepełnosprawnych i wolontariuszy. Każdego lata odbywa się tu 5 turnusów rekolekcyjnych, na które przybywają niepełnosprawni podopieczni oraz wolontariusze z rożnych miejsc Polski. Każdy turnus trwa 10 dni i jest to szczególny czas, podczas którego można wyjść naprzeciw cierpieniu drugiego człowieka, uczyć się przekraczania własnych barier z miłości do bliźniego, doświadczyć przyjaźni, akceptacji i braterskiej miłości.
Na turnusy rekolekcyjne od lat przyjeżdża mieszkanka gminy Łochów 16-letnia Wiktoria Sobańska pochodząca z Kalisk, która mówi:
„- Drabina Jakubowa jest dla mnie najlepszym miejscem na ziemi, gdzie spotykają się wolontariusze i podopieczni z Bogiem. Turnusy dla mnie są odskocznią od codziennego życia. Nie wyobrażam sobie wakacji i sylwestra bez Brańszczyka”.
Wolontariuszką z gminy Łochów jest 22-letnia Monika Nowak, która mówi:
„-Na Drabinie Jakubowej mówimy o naszych podopiecznych – ludziach na wózku, upośledzonych umysłowo lub ciężko chorych, że są naszymi aniołami, bo ich cierpienie kryje w sobie sekret pozwalający przekroczyć granicę między ziemią i niebem. Brańszczyk to wspaniałe miejsce, gdzie można wypocząć, poznać niesamowitych ludzi, nauczyć się pomocy potrzebującemu człowiekowi i doświadczyć miłości Boga, wolontariat to najlepsza decyzja i świetny pomysł na wakacje”.
Aby móc pomagać niepełnosprawnym uczestnikom, którzy są jak aniołowie z opowieści, potrzebujemy ludzi dobrego serca – wolontariuszy, którzy pomogą, wesprą i zaopiekują się największym skarbem jakim są podopieczni. Może i Ty zachwycisz się klimatem wolontariatu i spotkamy się w Brańszczyku na następnym turnusie w przyszłym roku? Zapraszamy !!!
Więcej informacji na stronie:
https://drabinajakubowa.pl/pl/o-nas#nazwa
https://www.facebook.com/wolontariatbranszczyk/

/Monika Nowak/

1 525 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Węgrowskiego

W minioną niedzielę, 25 sierpnia 2019r. po raz pierwszy odbył się na Zamku w Liwie Piknik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu...

Zamknij