ggg ggg
ggg ggg

Unijne dofinansowanie dla wyszkowskiego szpitala powiatowego

30 lipca 2015 r. została podpisana kolejna umowa, dzięki której wyszkowski szpital wzbogaci się o nowoczesne urządzenia diagnostyczne oaz aparaturę medyczną.

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wyszkowskiej placówce 603 tys. zł unijnego dofinansowania. W ubiegły czwartek umowę w tej sprawie podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała. W spotkaniu, które odbyło się na terenie wyszkowskiego szpitala uczestniczył wicestarosta Adam Mróz oraz zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Wyszkowie Wojciech Żubrowski.

dscf4807
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie to największy placówka lecznicza w powiecie. Rocznie, hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów. Szpital pełni także kluczową rolę w ratowaniu ofiar wypadków drogowych.
Aby skutecznie leczyć chorych SPZZOZ postawił na diagnostykę. To właśnie prawidłowe rozpoznanie gwarantuje sukces leczenia, a pacjentowi pozwala określić liczbę niezbędnych wizyt. W tym celu niezbędny był zakup nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, a także sprzętu i aparatury medycznej wykorzystywanej w leczeniu oraz w trakcie zabiegów operacyjnych.
Zakup urządzeń medycznych dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie to projekt współfinansowany ze środków unijnych – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia. Całkowita wartość projektu – 846 401,73 zł w tym kwota dofinansowania: – 603 604,64 zł. Wypłatę środków przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Środków Unijnych.
Dzięki unijnym środkom do szpitala trafił m.in.: kardiomonitor noworodkowy, polomierz kinetyczny, holter ciśnieniowy, holter EKG, myjki endoskopowe, ssak elektryczny, aparat do terapii polem magnetycznym, wózki do transportu chorych, aparat nerkozastępczy, inkubator, respirator Vela Plus, pompy strzykawkowe, kardiotokograf z opcją ciąży bliźniaczej. Zakupione również m.in. urządzenie do suchego rozmrażania, kardiotokografy, aparaty okulistyczne i do fizjoterapii, a także myjki gwarantujące bezpieczeństwo sanitarne.
Wszyscy obecni podczas podpisania umowy zgodnie podkreślali konieczność doposażenia szpitala w Wyszkowie – placówki największej w tym rejonie, ale też sprawnie zarządzanej przez dyrektor Cecylię Domżała. Wicemarszałek Ewa Janina Orzełowska gratulowała zarówno dyrekcji, jak i mieszkańcom. Jak stwierdziła wszystko to, co kieruje się dla mieszkańców jest dla samorządu wojewódzkiego bardzo ważne. Uważa, że do pozyskania środków bardzo przyczyniły się dobrze przygotowane wnioski. Z kolei członek Zarządu WM Elżbieta Lanc przypominała, że będą to środki, które trafią w 2016 roku, następne już nie będą ani łatwe, ani szybkie do pozyskania. Wicestarosta Adam Mróz mówił o problemach finansowych, z którymi borykają się szpitale w tym również wyszkowski, więc wszelkie środki uzyskane na poprawę świadczonych usług cieszą władze powiatu.” Serdecznie dziękujemy za pomoc, przychylność i pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku”.
Dyrektor Cecylia Domżała złożyła poprzez panią wicemarszałek Orzełowską podziękowania za dobrą współpracę zarówno samorządowi mazowieckiemu, jak i pracownikom Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

1 116 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
MORDERCZY ULTRAMARATON POWSTAŃCA 1944-2015

238 zawodniczek i zawodników z całej Polski zjawiło się w niedzielny poranek przy wieliszewskiej hali sportowej, by wyruszyć na trasę...

Zamknij