ggg ggg ggg ggg

MORDERCZY ULTRAMARATON POWSTAŃCA 1944-2015

238 zawodniczek i zawodników z całej Polski zjawiło się w niedzielny poranek przy wieliszewskiej hali sportowej, by wyruszyć na trasę tradycyjnego Ultramaratonu Powstańca 1944-2015.

To już kolejna edycja tej pięknej sportowej imprezy, której inicjatorem i pomysłodawcą jest zapalony sportowiec wójt Gminy Paweł Kownacki. Oczywiście w niedzielnym maratonie również wystartował. Zawodnicy na trasę wyruszyli o 8.30. A trasa była wymagająca i jak sami zawodnicy mówili- wręcz mordercza za sprawą upalnej pogody. Dystans 46 km podzielono na 7 etapów. Tam ustawiono nie tylko punkty kontrolne obsługiwane przez żołnierzy z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego, którzy specjalnymi dziurkaczami potwierdzali pokonanie trasy, ale też punkty odnowy biologicznej serwujące napoje, wodę do polewania, owoce, ciasta. Strażacy na trasie ustawili też kurtyny wodne. Bieg był jeden, ale można było startować w biegu indywidualnym i biegu sztafetowym. Każda sztafeta mogła liczyć maksymalnie 7 zawodników. Na całej trasie zawodników dopingowali i wspomagali mieszkańcy miejscowości, przez które wiodła trasa biegu. W Poddębiu na uczestników biegu czekał namiot, w którym przygotowane były napoje orzeźwiające. Nie zawiedli też mieszkańcy Olszewnicy Starej, Janówka Pierwszego, Sikor i Krubina oraz oczywiście Wieliszewa, którzy również dopingowali biegaczy i wspomagali ich chłodnymi napojami. Zawodników również dopingowali i wspierali zimną wodą Workcampowicze, którzy od 1 sierpnia przebywają w Gminie Wieliszew. Wielkim wyzwaniem po morderczym biegu było ulokowanie ostatniego punktu kontrolnego na… wieży widokowej wieliszewskiego kościoła. Meta była oczywiście przy hali sportowej. Bieg ukończyło 238 osób – 69 indywidualnie i 169 osób biegnących w 40 sztafetach.

dscf6738

Pierwsze miejsce w klasyfikacji sztafet zajęła drużyna Wieliszew Heron Team z czasem 3:19:07 w składzie Kinga Reda, Łukasz Barszczewski, Paweł Wójcik, Michał Kowalski, Adam Kobyłka, Bartek Wójcik, Jakub Papis. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie POL-VEN Team w składzie Michał Niemira, Małgorzata Michewicz, Wojciech Skory, Luis Freites. Na trzecim uplasowała się drużyna KS Maków Biega w składzie Andrzej Tartanus, Róża Stepnowska, Grzegorz Łuniewski, Mariusz Łojewski, Jarosław Janiszewski, Marcin Gromelski, Piotr Padowski. Pierwszy na mecie wśród biegaczy indywidualnych, którzy pokonali całą trasę, był MarekDzięgielewski z Dłużniewa / 3:32:44/, który wyprzedził o 3 minuty Marcina Komorowskiego (2 miejsce). Trzeci był Tomasz Wiechecki. Wśród pań, które przebiegły trasę indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kucińska / 4:51:06/, drugie miejsce zajęła Renata Sielecka natomiast jako trzecia na metę dobiegła Małgorzata Szadura. Oficjalne i bardzo dokładne wyniki dostępne są na stronie WWW.czasomierzyk.pl. Kolejny Ultramaraton Powstańca już za rok.